5 věcí, které musíte vědět o herci Timothée Chalametovi

Film Dej mi tvé jméno (Call Me By Your Name) natočil italský režisér Luca Guadagnino podle stejnojmenné knihy Andre Acimana a hlavní roli svěřil mladému herci Timothée Chalametovi. 

Timothée se narodil v New Yorku, vyrůstal na Manhattanu. Jeho matka je tanečnice a táta editor pracující pro UNICEF. Po tátovi je Timothée Francouz a po mamince Američan. 

Timothée se poprvé objevil na televizní obrazovce už jako dítě v roce 2009 v seriálu Právo a pořádek. Letos je jeho jméno skloňované kritiky i filmovými diváky. A to kvůli jeho roli v romantickém dramatu Dej mi tvé jméno, kde hraje vedle Armie Hammera. Film je o teenagerovi, který se zamiluje do o deset let staršího postgraduálního studenta Armieho, je jedním z nejlepších filmů roku. 

TimotheeChalametCMBYN 47d73

Timothéeho můžete letos vidět i ve vedlejší roli ve filmu Lady Bird, který jde do kin stejně jako "Jméno" - v březnu. 

Našli jsme pět zásadních věcí, kterých o tomto hollywoodském krasavci musíte vědět. 

 

1. Randil s dcerou Madonny, Lourdes Leon

V roce 2013 Timothée chodil s dcerou Madonny, Lourdes. Oba navštěvovali stejnou hereckou školu Fiorello H. LaGuardia v New Yorku. V rozhlasovém rozhovoru s Andy Cohenem prozradil, že Lourdes film Dej mi tvé jméno ještě neviděla. Takže je zřejmé, že Timothée s Lourdes udržuje přátelské vztahy. 

 tumblr ow0w9tQCbm1v0clmvo2 1280 63704


 

2. Má showbusiness v krvi

Jeho strýc Rodman Fleder je režisér, který pracuje pro televizní stanici MTV. Jeho teta Amy Lippman je producentka televizního seriálu Správná pětka. Jeho dědeček byl scenárista, který pracoval na filmech Paris Blues (1961) nebo I Spy (1955). 

 Timothee Chalamet Elle Fanning Woody Allen Movie Set Tom Lorenzo Site 1 92a16


 

3. Umí skvěle francouzsky i italsky

Chalamet mluví plynuje francouzsky, mnoho letních prázdnin strávil jako dítě právě ve Francii. Než začal natáčet Dej mi tvé jméno, cestoval měsíc a půl Itálií, učil se mluvit italsky a zároveň bral hodiny na piáno u italských učitelů. "Naučit se italsky bylo velmi složité. Chtěl jsem znít jako rodilý mluvči, učil jsem se mluvit, učil jsem se gramatiku i přízvuk. A jsem sám na sebe pyšný, že se mi to alespoň trochu povedlo."

 61 c8bfd


 

4. Chtěl se stát fotbalistou jako Beckham

Než prorazil jako herec, chtěl být profesionálním fotbalistou. To se mu sice nepovedlo, ale jedny prázdniny působil jako trenér dětí na fotbalovém táboře ve Francii. "Trénoval jsem kluky od 6 do 10 let, byl jsem celkem dobrý, ale moc jsem se tím neuživil." 

 tumblr oyhvhfQZ3o1qzjwylo1 1280 c0270


 

5. První den natáčení Dej mi tvé jméno se líbal s Armie Hammerem

Během televizní show Ellen se svěřil, že hned první den natáčení testoval režisér Luca Guadagnino, jak půjde hercům líbání. "Natáčel, jak se líbáme. Tak jsme se líbali, nikdo nezavelel stop, a když už nám to s Armiem bylo divné, tak jsme zjistili, že Luca odešel a s ním i štáb. Ten první den jsme pochopili, že to asi oba zvládneme."

 Call Me By Your Name still c3bb1