Byt Carrie vs. byt Marnie. Ve kterém byste chtěla bydlet vy?

Carrie Bradshaw byla na přelomu 20. století nejslavnější novinářkou na volné noze, který žila v bytě na Upper East Side a měsíčně utrácela nehorázné sumy za boty a oblečení. Carrie a její sitcom Sex ve městě milovali milióny divaček na celém světě. Ano, opuletní doba devadesátek byla znát i na tomto seriálu. 

giphy 1 b7cfa

Letos na HBO po šesti sezónách skončil seriál Girls. Hlavní postava Hannah je také novinářka, ale oproti Carrie vede život v New Yorku v "době milleniálů". Její nejlepší kamarádkou je Marnie, která si přivydělává jako servírka, ale v hloubi duše se cítí být velkou zpěvačkou. Pro finanční podporu díky tomu často skáče k rodičům. 

Představitelka Marnie, herečka Allison Williams ,před pár dny publikovala srovnání svého televizního bytu a bytu Carrie ze Sexu ve městě. A srovnání vás určitě bude bavit.

Divačky velmi rádi uvěří, že prostorný byt na Upper East je realita a promítají si své sny do života Carrie. Věříme, že i vy máte ve svém životě svou Carrie. Kolegyni v práci, která miluje boty na podpatku, kafe v kelímku a značkové oblečení. Jen u nás v redakci jsme několik Carrie už zažili (Alenka, Anička, Vlastina). 

giphy 0cd65

Byt Carrie měl několik pokojů a romantických zákoutí. Velmi často jsme mohli Carrie nachytat, jak si ve spodním prádle zkouší outfity na randa ve své průchozí šatně. Která z nás by něco takového nechtěla? 

Allison na svém Instagramu uveřejnila nákres bytu Carrie a nákres "svého" bytu z Girls. Byt Marnie by se do bytu Carrie vešel minimálně 4x. A její sprcha v kuchyni? Ano, díky tomu se postava Marnie mohla velmi často oddávat milostným hrátkám právě v kuchyni (pamatujete si tu s análním sexem?). 

Snímek obrazovky 2017 08 11 v 18.20.31 6389c

Za přečtení rozhodně stojí komentář k nákresu, který si Allison zkrátka nemohla odpustit. "Holy shit".

Zoufáte si, že také nemáte průchozí šatnu nebo fialový obývák? Nejste v tom sami. Na více srovnání a více náhledů do reality si neodpustil ani článek pro New York Times, který srovnává byty devadesátkových sitcomů s byty v současných seriálech. Například takový loft Přátel je dalším jasným výplodem fantazie scénáristů a bytových designérů z opuletních devadesátek. 

giphy 2 ed9b6

 

EBC promo