Co nás naučily filmy s Kevinem Costnerem, aneb je Kevin správný chlap?

Leonardo DiCaprio pronesl letos na Glóbech politicky zabarvenou řeč na ochranu domorodých kmenů, kterou už před ním pronesl na Oscarech Kevin Costner (v roce 1990). Marlon Brando odmítl v roce 1973 převzít Oscara a pro sošku místo sebe vyslal indiánku Sacheen Littlefeather. Ale zpět ke Kevinovi a jeho herecké dráze. Nikdy se netajil tím, že po škole nejdřív ani moc hrát nechtěl. Pracoval v marketingu, když v letadle na trase do Mexika potkal herce Richarda Burtona. Ten mu mezi řečí doporučil, ať hraní přece jen zkusí, ale že musí začít v Hollywoodu. Costner se se svou tehdejší ženou Cindy přestěhoval do Hollywoodu a šest let se protloukal jako řidič a průvodce, který turistům ukazoval domy slavných herců. V roce 1985 jeho filmová kariéra nabrala grády a pomalu začal dostávat role ve westernech, akčních filmech i v romantických komediích. Tenhle 61letý chlapík za celý svůj život stihl zplodit 7 dětí se třemi různými ženami a natočit více než 50 filmů. My v redakci si myslíme, že při koukání na nejslavnější Kevinovy filmy (většinu z nich stihl natočit v 90. letech) se rozhodně i něco přiučíte o správných chlapech. Pojďme to vzít pěkně od začátku...

1. Nedotknutelní (1987)
Film mj. o tom, že správný chlap zachrání při střílečce i dítě v kočárku. Kočárek a schody nejdou dohromady, a pokud tam opravdu není výtah (ve 30. letech v době Al Caponeho výtahy všude nebyly), tak je dobré mít při ruce Kevina. A nebojte se, víme, že je tahle scéna vykradená z ruského Křižníku Potěmkin od Ejzenštejna, jen nás v redakci tahle verze s Kevinem bere prostě víc.

UntouchablesUnionStation f8c5f

2. Tanec s vlky (1990)
Film mj. o tom, že chlap umí pantomimu. Bizona beze slov předvedete tak, že si vycpete na zádech hrb a předvádíte chůzi po čtyřech. A kdy se vám to bude hodit? Třeba až budete chtít říct indiánskému uprchlíkovi, že u nás bizoni nejsou.

tatanka eb906

3. Pomsta (1990)
Film mj. o tom, že když chlap chce, aby se do něj zamilovala ženská, udělá jí domácí citronádu. A pak ji za jízdy v otevřeném džípu pěkně pomiluje.

0 2c0fa

4. Robin Hood: Král zbojníků (1991)
Film mj. o tom, že pokud chce chlap získat holku, měl by se nejdřív vykoupat pod vodopádem.

52486600db6edd98b8372bf8febceff8 ad4a4

5. Osobní strážce (1992)
Film mj. o tom, jak získat slavnou holku. Ukázat jí svůj samurajský meč a rozpůlit jí šálu. To zabírá na 100%.

Houston Costner Bodyguard 42d8c

Můžeme připomenout i další filmy jako JFK, Vzkaz v láhvi, Eastwoodův Dokonalý svět, Záchranáři nebo western Krajina střelců. Natočil i pár propadáků, jako jsou Vodní svět nebo Pošťák, ze kterých toho o chlapech moc nezjistíme. Ve Vodním světě snad jen to, že je dobré zmutovat a mít žábry za ušima a z Poštáka, že je fajn roznášet dopisy, ale digitální svět přeci jen tohle sci-fi trochu "odlistoval".

Tak co, stal se z vás Kevinův fanoušek?