Film Dej mi své jméno bude mít pokračování

Herci Timothée Chalamet a Armie Hammer spolu za poslední rok procestovali celý svět, když promovali film od italského režiséra Luca Guadagnino. Naposledy se společně ukázali v Los Angeles na Oscarech. 

Nyní tvůrci odhalili, že se chystá pokračování a že tentokrát budou herci hodně cestovat i ve svých rolích. 

Film Dej mi své jméno (Call me by Your Name) má svou stejnojmenou knižní předlohu od spisovatele André Acimana. Kniha má daleko jasnější konec, než ten který si nakonec zvolil spolu se scénariskou James Ivorym režisér. Závěrečný epilog popisuje životní osudy hlavních hrdinů Olivera a Elia. 

 

Během festivalu v Berlíně se režisér Luca svěřil, že by se rád k postavám vrátil, dokonce ne jen v jednom pokračování, ale rovnou ve dvou. Luca touží pro filmové trilogii ve stylu Linklaterova "Před", kde hráli Ethan Hawke a Julia Delpy. Julia a Ethan si ve stejných rolích zahráli během 18 let třikrát. 

Na Oscarech se Luca dokonce nechal slyšet: "Už jednám s André Acimanem, aby se pokusil příběh více rozvinout. Druhé pokračování by se mělo odehrávat po pěti či šesti letech. Bude to nový film, nový příběh a měl by mít i trochu jinou atmosféru. Oliver a Elio by se měli vydat na cestu kolem světa. Rozhodně to produkčně bude větší výzva první film se odehrával v malém městečku na severu Itálie." 

 

Guadagnino by nejraději začal natáčet až Chalametovi bude 25 let. 

"V pokračování bude Elio velkým fanouškem filmů a byl bych rád, kdyby v první scéně seděl v kině a koukal se na film Paula Vecchialiho Once More. Je to francouzský film, který jako první pojednával o HIV. Je to film o muži, které opoustí manželku, aby mohl navázat intimní život s dalším mužem." 

První film je o první lásce, o dospívání a tom jaké je to být mužem. A druhý film bude o hledání svého místa na světě a o hledání smyslu života. Luca se dokonce v jednom z rozhovorů nechal slyšet, že není bezpodmínečně jisté, že Elio bude gay. Dost možná bude žít s Marziou.

Jisti si tedy můžeme být jen tím, že Elio a Oliver se vydají na cestu za poznáním kolem světa. I tak se druhého dílu již nemůžeme dočkat!

EBC promo