Hrdinou může být každý

Propagace značky Teribear. Redakce neručí za obsah článku.

Výtěžek z projektu je proto použit na rozvoj a podporu náhradní rodinné péče, zejména pěstounské péče. Další oblastí podpory je prevence odebrání dítěte z rodiny. Oba směry (prevence i podpora náhradní rodiny) sledují jednoznačný cíl, kterým je snížení počtu dětí, které vyrůstají v ústavní péči.

Představme si nyní jeden z konkrétních příběhů se šťastným koncem, kde projekt TERIBEAR pomohl.

Paní Kábrtová je babičkou malé Adélky. Vzhledem k tomu, že Adélčini rodiče selhali, nastala pro paní Kábrtovou zcela nečekaná a nová životní situace – buď se ze dne na den vnučky ujme, nebo bude Adélka umístěna do ústavu. Paní Kábrtová nechtěla dopustit, že by se o Adélku nepostarala, a proto se pod vlivem těchto událostí stala pěstounkou. Jak sama říká: „Adélka je moje vnučka. Je to šikovná, chytrá a veselá holčička, má ráda knížky, písničky a básničky, ráda se vrtí podle hudby. Myslím si, že je pohybově nadaná se smyslem pro rytmus. Je empatická, miluje společnost lidí, ráda chodí do školky. Ráda se učí nové věci a uvědomuje si, že hodně umět je výhoda.

Snaží se novým věcem opravdu porozumět, nespokojí se s každou odpovědí. Na svůj věk má poměrně velký přehled, vlastní názor a výborně komunikuje. Máme ji rádi a ona má ráda nás. Umí být umíněná, ale které dítě občas ne? Snažíme se ji naučit, že je osobnost a nemusí se každému líbit nebo zavděčit jen proto, aby ji měl rád. Prostě je to naše Adélka.“ Na novou situaci a roli ale nebyla připravena a musela se s ní postupně vypořádat. Bylo nutné pořídit základní dětské vybavení, jako postýlku, skříň, stůl, oblečení, navíc bylo potřeba zajistit i odborné služby (psycholog), s čímž pomohl právě projekt TERIBEAR.

Podobných příběhů jsou však desítky a všechny si zaslouží pozornost a podporu. Pomoci dětem v tíživé životní situaci můžete velmi snadno, a spojit tak příjemné s užitečným. Na podporu projektu TERIBEAR byla vytvořena unikátní kolekce dárků s medvídkem hrdinou, které jsou k dostání ve specializovaném e-shopu www.teribearshop.cz. Z každého nákupu pak jde přesně stanovená částka na konto projektu TERIBEAR.

a-2415_02

A-2477

A-2480_02

A-2488_02

A-2480

EBC promo