Jako vejce vejci: hollywoodští dvojníci

Možná máte stejné oči jako Jessica Alba (gratulujeme), přátelé vás před známými žádají, abyste předvedla úsměv à la Julia Roberts, nebo si vás lidé zezadu pletou s Johnnym Deppem (z toho si nic nedělejte). Pokud jste své štěstí před kamerou zatím nezkoušela jen proto, že jedna Jessica/Julia/Johnny už podle vás v Hollywoodu stačí, přehodnoťte své argumenty a začněte si zjišťovat ceny letenek do Los Angeles. Město andělů totiž klony miluje a osvědčené typy tváří tu získávají práci dřív, než byste řekli ‚herec‘. Jak jinak si vysvětlit podobnost následujících hvězd, které by se mohly na place z fleku dublovat.

Natalie Portman a Keira Knightley
Zkuste na to jít jako Keira – ta svou první velkou roli získala díky udivující podobnosti s Natalií Portman. Ve Hvězdných válkách z roku 1999 si začínající britská herečka zahrála dvojnici vesmírné vládkyně Padmé Amidaly, kterou hrála (v té době ještě slavnější) Natalie.

Elijah Wood a Daniel Radcliffe
Jeden se kvůli prstýnku trmácí přes půl Středozemě, druhý cestuje na koštěti a s hůlkou v ruce plaší mozkomory. Člověk má však problém rozeznat, který je vlastně který. Ještěže jeden nosí brýle a druhý měří půl metru.

Katy Perry a Zooey Deschanel
Od té doby, co Katy Perry adoptovala vizáž retro holky z plakátu, musí krásná Zoey v rozhovorech vysvětlovat, že se zpěvačkou není v žádném příbuzenském vztahu. Narážky na vzájemnou podobnost už prý obě značně unavují. Ledajaká slečna má za svůj Teenage Dream vypadat jako jakákoli z nich.

Javier Bardem a Jeffrey Dean Morgan
Ve zšeřelé místnosti by je od sebe nerozeznala ani Penélope Cruz. Kdyby se k nim postavil ještě Robert Downey Jr., mohli by na místě založit rodinnou kapelu.

Amy Adams a Isla Fisher
Každá se sice narodila v jiné zemi a v jiném roce, člověk by si však mohl myslet, že se dívá na dvojčata odloučená po porodu. Jednu najdete ve filmech jako Julie a Julia, Pochyby nebo Kouzelná romance, druhá obývá Báječný svět shopaholiků.

Rachel Bilson a Mila Kunis
Vrána k vráně sedá a na jednom místě hřadují také podobně vypadající celebrity. Krásky se stejně hlubokým pohledem, plnými rty a hřívou lesklých vlasů v barvě čokolády společně obrážejí akce a cestou se v limuzíně dělí o tipy, jak vypadat co nejtotožněji.

Cindy Crawford a Eva Mendes
Kubánské geny byste v DNA Cindy Crawford hledali marně, přesto má s Evou Mendes společnou auru antické bohyně. Topmodelka se alespoň nemusí bát, že by ji v životopisném snímku ztvárnil někdo o nic méně krásný.

Lady Gaga a George Washington
Není divu, že se Madam Gaga začíná tvářit jako jeden z Otců zakladatelů. Během své kariéry nasbírala tolik bankovek s jeho tváří, že už se mu téměř podobá. Na balík zelených papírků s Georgem si díky tomu přišel i americký umělec Craig Gleason, který vytvořil sérii bankovek s podobiznou Lady Gaga.

Tím seznam hollywoodských dvojčat nekončí. Zkuste si porovnat tváře zpěvačky Colbie Caillat a Jennifer Aniston, Jareda Leta a Jakea Gyllenhaala, Nelly Furtado a Courteney Cox nebo Julie Roberts a Anne Hathaway.

EBC promo