Julia Roberts už popáté nejkrásnější ženou planety

Letos v říjnu bude Julia slavit kulatiny, ale vypadá minimálně o dekádu mladší. Její úsměv a hnědé oči na filmovém plátně vídáme už 30 let, od dob, kdy se objevila ve své první výraznější roli - jako servírka Daisy ve filmu Mystic Pizza. 

Při přebírání ocenění mimo jiné podotkla, že je pro ni sice čest být považována za nejkrásnější, ale že hlavně doufá, že se jí povede zestárnout elegantně a to nejen na filmovém plátně. Nicméně netajila se tím, že z ocenění má upřímnou radost: "Je to velmi lichotivé. Tetelím se radostí." Julia se poprvé stala nejkrásnější ženou planety podle časopisu People už ve 23 letech. Znovu pak vyhrála v letech 2000, 2005 a 2010. 

Filmové výsluní neopustila od 90. let, kdy se stala "americkou holkou od vedle". Vedle prošedivělého Richarda Gere zazářila jako nezapomenutelná Vivien v Pretty Woman. Film o prostitutce, která ke štěstí přišla. Devadesátková Julia byla romantička a v soukromí okouzlila nejednoho ze svých hereckých kolegů, chodila s Kieferem Sutherlandem, Danielem Day Lewisem, Dylenem McDermottem, Liamem Neesonem a nebo s country zpěvákem, Lylem Lovettem. 

 

C9xcYw6XUAAPqA8 c2306

K dnes už legendárnímu filmu Julia říká: "Když měla Pretty Woman premiéru, byla jsem mimo Hollywood, natáčela jsem film v malém, zapadlém městečku a několik týdnů jsem o úspěchu filmu ani nevěděla."

Publikum Juliu odjakživa miluje v romantických komediích. Jako Anna Scott v Notting Hillu zparodovala Hollywood a posedlost novinářů po skandálech. V černých brýlích a baretu okouzlila nejen diváky, ale i Hugh Granta. 

V roce 2000, kdy chodila s kolegou Benjaminem Prattem, si ve vintage šatech Valentino převzala nejvyšší filmové ocenění, Oscara za roli ve filmu Erin Brockovich. Její Erin byla sice lidová, s výstřihem, který nešel přehlédnout, ale pustila se do zdánlivě předem prohraného boje s nadnárodní kalifornskou společností, která znečišťovala pitnou vodu. A nakonec vyhrála.

Dnes má Julia tři děti a manžela z branže - kameramana Dannyho Modera, s nímž žije už 14 let. Otevřeně mluví o tom, že manžela stále miluje tak jako na začátku: "Každý den, kdy můj muž vejde do dveří, mám pocit, že jsem se ocitla ve snu a jen si říkám. "Aaach, on už je zpátky." Nejen v soukromí, ale i po pracovní stránce se Julii daří. Z nabídek na role si prý může vybírat. Hraje detektivy, televizní producentky, učitelky, špiónky, vojandy i půvabné pohádkové víly.

julia roberts people most beautiful woman 1991 today 170419 inline db1e072c88a1f508a82f92f8916ba42a.today inline large be8e8

A my si už teď v ELLE děláme nominace na titul Nejkrásnější žena planety na příští rok! Bude to opět Julia? Nebo Meryl Streep? Nebo snad Lupita Nyong?