Kendall Jenner sesadila Gisele z modelkovského trůnu

Od roku 2002 brazilská modelka Gisele vévodila žebříčku nejlépe placených modelek světa, který sestavuje časopis Forbes. Každoročně byla první. V roce 2015 odešla do svého modelkovského důchodu a jen se čekalo, za jak dlouho ji na žebříčku vystřídá někdo nový. Stalo se tak až letos a tím někým je Kendall Jenner.

Kendall má za sebou nejen slavnou rodinu, ale i lukrativní smlouvy se značkami La Perla, Adidas Original nebo s kosmetickou firmou Estée Lauder.

giphy 1 48cdd

Letos se objevila v kampaních pro Fendi nebo pro amerického návrháře Alexandra Wanga. Kendall je populární v Asii, kde se stala tváří čínské značky Ochirly a Penshoppe (ta má sídlo na Filipínách).

V poslední době jí dobře vynáší i vlastní módní značka, kterou má se svojí sestrou Kylie.

giphy 2 f4465

Objevuje se na titulkách všech módních i lifestylových časopisů, a dokonce si někdy i ráda prohodí roli s fotografy.

Podle časopisu Forbes si Kendall v minulém roce vydělala 22 miliónů dolarů a to nejen focením, kampaněmi, ale i svým vystupováním v reality show Keeping Up With Kardashians. Není to sice tolik, kolik si na vrcholu kariéry vydělávala Gisele, ale stačilo to na to, aby ji porazila teď, když je modelka "v důchodu".

giphy 3 8a5e9

Brazilská gazela Gisele si letos do rodinného rozpočtu mohla připsat "jen" 17,5 miliónů dolarů a to hlavně díky kampani na vůni Carolina Herrera 212 VIP Rosé. V roce 2016 Gisele vydělala až o polovinu více.

V seznamu je i několik zajímavých nováčků. Jedním z nich je i modelka Ashley Graham, která je propagátorkou modelek větších velikostí. A evidentně si našla mezeru na trhu a hezky ji zaplňuje.

giphy 5 f2bbc

 

Které modelky podle Forbes vydělaly v roce 2017 nejvíc?

10. Ashley Graham - 5,5 miliónů dolarů

9. Bella Hadid - 6 miliónů dolarů

8. Liu Wen - 6,5 miliónů dolarů

7. Karlie Kloss - 7 miliónů dolarů

5., 6. Rosie Huntington-Whiteley - 9,5 miliónů dolarů

5., 6. Gigi Hadid - 9,5 miliónů dolarů

4. Adriana Lima - 10 miliónů dolarů

3. Chrissy Teigen - 13,5 miliónů dolarů

2. Gisele Bündchen - 17,5 miliónů dolarů

1. Kendall Jenner - 22 miliónů dolarů

Ovšem výše uvedené částky jsou jen odhad, podrobnosti jednotlivých smluv módních kampaní nejsou oficiálně známé.

Další nejasností je, kdo se vlastně mezi modelky počítá. Kde je Cara? Je ještě modelka? Nebo je díky svým dvou rolí ve filmu už herečka? Nebo že by díky knize, kterou napsala, byla spíše spisovatelka? A co její pokusy o zpívání? Ano, Cara sice od přehlídek utekla, ale co její kampaně pro Chanel, Armani Exchange, Pumu, Rimmel, zmrzlinu Magnum, Burberry a Jimmy Choo? Proč tedy není mezi modelky zařazena?

giphy 6 cb278

Ale ať už žebříčky ve Forbesu sestavují, jak chtějí, v každém případě musíme všem jmenovaným modelkám přiznat, že si svou pozici rozhodně zaslouží.

EBC promo