A královnou MET Gala se stává... Madonna!

Madonna a její vystoupení se stalo zlatým hřebem letošního večera MET Gala s podtitulem "Heavenly Bodies: Fashion and Catholic Imagination" . 

Její hudební performce byla sice krátká, ale o to více magnetizující. Vždyť její nejslavnější písně a videa velmi často odkazují na víru a rebelství proti víře. 

"Material girl" totiž vyrůstala v italské katolické rodině a těchto témat se nijak nevyhýbá ani ve své – již několik dekád dlouhé – tvorbě. 

Madonna na červený koberec v New Yorku nakráčela jako katolická královna, v šatech od francouzského návrháře Jean Paul Gaultiera. V ruce držela kříže, růžence i květinu z černých růží. Blond vlasy si nechala geometricky rozdělit pěšinkou uprostřed a tvář ji lemovaly dva symetrické copy. 

Queen of POP

Po slavnostní večeři se Madonna převlékla. Není jen královnou popu, je i fashion ikonou, a tak se na červeně a modře nasvícených schodech vedoucích k Velkému sálu Metropolitního muzea objevila v mnišské kápi. Korunu, kterou na sobě během svého příchodu "královna" měla, byla od návrháře Rinaldiho Yunardi. 

Naprosto dramatický příchod doprovázel zvuk několika kostelních zvonů. 

Své hudební číslo vykopla písní "Like a Prayer", aby pokračovala písní "Hallelujah". 

 

Johanka z Arku

Jedna věc je jistá. Letošní ročník MET Gala by se bez Madonny neobešel. Vždyť je i sama pojmenována po Panně Marii (= Madonna).

Tanečníci během vystoupení byli všichni oblečeni v mnišských róbách, jen Madonna si při finále svlékla do šatů připomínající postavu Johanky z Arku. Ty nejlepší momenty ze svého vystoupení stihla už zpěvačka napostovat i na svůj Instagram, takže pokud jste je dosud neviděli, rozhodně toto epické vystoupení dožeňte. 

V redakci jsme si krátký sestřih z vystoupení pustili už asi tisíckrát. "Like a Virgin Touched For The Very First Time..."

EBC promo