Musíte slyšet: SIA

Australská zpěvačka Sia v průběhu první poloviny roku dokázala v naprosté tichosti vydat jeden z nejlepších pop singlů poslední doby.
Track Chandelier je po stránce hudební kompozice popisován jako popová balada kombinující syntetizéry pro úpravu výšky hlasu, militantní bubny a hip hop beaty s elektronickou hudbou a reggae vlivy. Silné vokály Sii jsou naprostý základ. Proč název Chandelier (angl. lustr)? Sia, zpěvačka i autorka textu, tvrdí, že lustr je dokonalým zhmotněním toho, o čem party život dívek doopravdy je – o lesku i zašlé slávě.

Sia - Chandelier

Pusťte si Chandelier z ELLEN show, kde Sia i jedenáctiletá tanečnice Maddie Ziegler podávají live performance. 

V pořadí páté studiové album zpěvačky vyjde 8. 7. 2014 pod názvem 1000 Forms of Fear. Cover alba s parukou v platinové barvě střiženou na délku mikáda (účes je poznávací značkou zpěvačky) na černém poškrábaném pozadí působí až hororově.

sia-1000-forms-of-fear-album-cover

Celé album je o mém starším alter egu. Je smutnější, brutálnější a texty jsou více násilné a introspektivní na to, aby se dostaly do TOP 40 v rádiích,“ vysvětlila zpěvačka, která mimo jiné napsala texty k songům Rihanny (Diamonds), Beyoncé (Pretty Hurts), Rity Ory (Radioactive), Katy Perry (Double Rainbow), Kylie Minogue, Britney Spears, Shakiry, Christiny Aguilery, Davida Guetty nebo Lily Allen.

Song Eye of the Needle z připravovaného alba 1000 Forms of Fear

Skladba Kill and Run ze soundtracku k filmu Velký Gatsby

Skladbu Elastic Heart ze soundtracku k filmu Hunger Games: Vražedná pomsta

Track I’m In Here z alba We Are Born

Akustická verze skladby Titanium z mixu Davida Guetty

Sia s kapelou a performance Breathe Me

Sia, nebo Rihanna? Kdo Diamonds podle vás zazpívá llíp?

Lullaby (česky ukolébavka) v podání Sii? Pomůže, když je nejhůř.

EBC promo