NEJ roku 2011

Začneme asi tou nejvelkolepější událostí uplynulých dvanácti měsíců. Královskou svatbou. Kate Middleton si konečně před zraky celého světa vzala svého prince a proměnila se v usměvavou vévodkyni z Cambridge. Catherine, známá svým jednoduchým nadčasovým stylem, na obřad oblékla svatební šaty Sarah Burton z dílny Alexandera McQueena, které ve chvíli, kdy je spatřily miliony diváků, vstoupily navěky do historie módy.
Ale Catherine nebyla jediná, kdo tento rok řekl své ano a definitivně opustil kolonku singl. Kate Moss, Charlene Wittstock, Zara Phillips, Lily Allen Seznam nevěst nemá konce. Nejkrásnější z neurozených novomanželek se stala zcela jednoznačně Kate Moss, jež k oltáři, na jehož konci čekal rocker Jamie Hince, došla v haute couture róbě od Johna Galliana.
I jeho jméno se v roce 2011 objevovalo v titulcích nejen módních rubrik. Za své protižidovské výroky ztratil post kreativního ředitele značky Dior. Od té doby francouzský módní dům hledá náhradu. Marně. I jiné značky se potýkaly s přesuny na hlavních místech.Christopher Decarnin opustil Balmain, Hannah MacGibbon byla v Chloé nahrazena Clare Waight Keller. Definitivně si své místo v módním průmyslu vydobyly celebrity. Mary-Kate a Ashley Olsenovy vydaly kolekci luxusních kabelek The Row, Victoria Beckham byla za své tvůrčí vize odměněna soškou a Kanye West odstartoval svou první (vlažně přijatou) kolekci na pařížském týdnu módy.
Na přehlídkových molech se ale chvíli zastavme – multimilionářka Gisele Bündchen se vrátila zpět k Givenchy (i na billboardy pro jejich jarní kampaň), Natasha Poly, Karlie Kloss či Arizona Muse otevíraly nebo uzavíraly snad každou show. Módním světem také zahýbala spolupráce věhlasného italského domu Versace s highstreet značkou H&M.

Ve světě hudby i letos kralovala Lady Gaga, na paty jí ale šlapala těhotná Beyoncé, melancholická písničkářka Adele, barbadoská diva Rihanna a svérázná Florence Welch. Zrodily se i nové hvězdy – Lana Del Rey a Lykke Li dívky roku 2012.
Uplynulý rok dával, ale také bral. Po životě plném lesku reflektorů a třpytu diamantů nás opustila ikona s hlubokým zeleným pohledem Elizabeth Taylor. Na hvězdné nebe ji doprovodila i sedmadvacetiletá Amy Winehouse, jež ve spánku podlehla otravě alkoholem. A v neposlední řadě se v posledních týdnech celý národ (i svět) loučí s dramatikem, spisovatelem a prezidentem Václavem Havlem. Děkujeme.

Celá redakce ELLE.cz vám přeje do nového roku hodně štěstí. Ať je stejně rozmanitý jako ten minulý. Protože bez toho špatného nikdy plně nedoceníme to dobré. XOXO

EBC promo