Oscarová noc podle ELLE: Jak to zítra dopadne?

 

Nejlepší film La La Land podle nás takového titulu rozhodně hoden není, na to je pro nás příliš unylý, nepříliš povedený a přespříliš protěžovaný. My hlasujeme pro Moonlight, po všech stránkách brilantní film. Drama o dospívání černošského gaye v kulisách překvapivě drsného Miami nám v nejlepším slova smyslu vyrazilo dech a my na něj nedokážeme myslet ani po několika měsících, co jsme ho viděli. Z nominovaných rozhodně film roku!

moonlight1 df622


Nejlepší herečka v hlavní roli Šance Emmy Stone za La La Land v poslední týdnech postupně vybledly, když jednu cenu za druhou, které Oscarům předcházejí, dostávala Isabelle Huppert za Elle. Obdařena dokonce byla nečekaně i Zlatým glóbem a včera vše završila francouzským Césarem. Kdyby Oscara dostala Natalie Portman za soustředěné herectví v Jackie, naštvaní taky nebudeme. Bez šancí není ani Ruth Negga za romanci Loving. 

hup 65938


Nejlepší herec v hlavní roli Kdo drama Kennetha Lonergana Místo u moře viděl, je mu stejně jako nám naprosto jasné, že Oscara v této kategorii nemůže dostat nikdo jiný než Casey Affleck. Za to, jak zahrál muže, jehož dohání vlastní minulost a příliš nadějné vyhlídky mu neposkytuje ani budoucnost. Bravo!

manchester 5be5b


Nejlepší režie V posledních letech se docela často stává, že Oscara za režii a za nejlepší film dostanou dva různé filmy. Kdyby tomu tak bylo i letos a cenu za režii si neodnesl Barry Jenkins za Moonlight, přáli bychom ji nejvíc Denisu Villeneuveovi za intimní sci-fi Příchozí. Už jen jak dokázal zrežírovat Amy Adams v hlavní roli! 

arrival a4357


Nejlepší cizojazyčný film Je to jen konec světa Xaviera Dolana ani Elle Paula Verhoevena se do pětice nominovaných absurdně neprobojovaly, a tak držíme palce intimnímu íránskému dramatu Klient, který již vyhrál dvě ceny v Cannes a který režíroval Asghar Farhadi, jenž už svět okouzlil rovněž oscarovým Rozchodem Nadera a Simin. Hlavně ať nevyhraje německá tříhodinová a všemi obdivovaná hrůza Toni Erdmann! 

salesman db780


Nejlepší animovaný film Nic v obrázkovém světě nás nezasáhlo loni víc než okouzlující fantasy o síle lásky Kubo a kouzelný meč! Je to srdcervoucí, magický a hlavně vypravěčsky i vizuálně úžasný film. 

kubo 6a737


Nejlepší celovečerní dokument Z nehraných filmů odehrávajících se v realitě, kterou všichni žijeme, nás v posledním roce nejvíc dostal americký Life, Animated o tom, jak rodina autisty zjistí, že komunikovat se svým postiženým synem plnohodnotně přece jen může. Prostřednictvím replik z klasických filmů Walta Disneyho. 

maxresdefault b976e


Nejlepší kostýmy Víte, kdo se loni nejlépe filmově oblékl? No přece Jackie! Film o nejsmutnějších dnech americké první dámy oděla Madeline Fontaine. 

jackie 99910


Nezoufejte! Třeba na ten váš La La Land nakonec taky něco zbude...

lala 8f618


Show uvádí oblíbený komik Jimmy Kimmel a u nás ji můžete sledovat od 02:30 ráno na ČT2. Komentují Saša Michailidis a Tomáš Baldýnský. 

jimmy kimmel oscars host 2017 8ea8f