REKLAMA
REKLAMA

Proč pořád milujeme Roberta Redforda?

Robert Redford patří mezi největší hollywoodské legendy. Herci, režisérovi a zakladateli Sundance festivalu (1981) je dnes neuvěřitelných 80 let. Narodil se 18. srpna v Santa Monice v Kalifornii. My jsme se do něj zamilovali jako do neohroženého lovce ve Vzpomínkách na Afriku (nikdo neumí na safari umýt vlasy líp než Denys), do vězně/ředitele vězení v Brubakerovi (závěrečná scéna, kdy vězni skandují jeho jméno, je doják) a taky jako do milionáře Johna Gage nabízející Demi Moore v Neslušném návrhu milion dolarů za noc.

A proč vlastně Redforda milujeme?

1. Léta se zabývá ochranou přírody
Redford je nejen herec a režisér, ale i dlouholetý ochránce přírody a člen správní rady Natural Resources Defense. Po celá léta vyzývá Američany, aby používali čisté energie. V roce 2015 vystoupil ve OSN a naléhal na okamžitá ekologická opatření týkající se změn klimatu. A zároveň vyzval prezidenta Baracka Obamu, aby půdu původních obyvatel Ameriky, Indiánů v Utahu, prohlásil za národní americkou památku.

giphy 1 847ea

2. Nikdy nechtěl být jen hollywoodským krasavcem
Redford si vždy vybíral takové role, které pro něj byly spíše hereckou výzvou, než aby mu prioritně záleželo jen na tom, jak na plátně vypadá (a že vždy vypadal skvěle!). I proto si vybíral náročnější filmy jako Kandidát, Takoví jsme byli, Podraz, Vzpomínky na Afriku, Butch Cassidy a Sundance Kid, Tři dny kondora nebo Všichni prezidentovi muži. V roce 1980 debutoval jako režisér filmem Obyčejní lidé, který byl nominován na Oscara.

3. Nenajdete ho na žádné sociální síti. Netweetuje, není na Instagramu ani na Facebooku.
Redford se celý život snaží chránit svoje soukromí. V pořadu Extra to stručně a jasně shrnul: "Twitter, Facebook a další sociální sítě nejsou nic pro mě. Veřejnosti chci sdělovat příběhy prostřednictvím svých filmů, ne se jim svěřovat se svým životem. Ke svému soukromí se chovám jako k něčemu velmi speciálnímu, nechci ho někde odkrývat. Jednoduše proto, že je to můj život."

4. Má život opředený tajemstvím
Nikdo moc neví, že se Redford v životě setkal s nejednou tragédií. Jeho strýc zemřel v boji během 2. světové války. Matka mu zemřela v pouhých čtyřiceti letech, když byl Robert ještě teenager. V roce 1957 si vzal mormonku Lolu van Wagenen a jejich syn v deseti měsících zemřel na syndrom náhlého kojeneckého úmrtí. "Jako rodič si to vyčítám celý život. Je to moje celoživotní jizva, která se nikdy nezahojí." Jeho další syn, Jamie musel podstoupit dvě zásadní transplantace jater. První Redfordovo manželství skončilo v roce 1985 a v roce 2009 se oženil podruhé, vzal si německou malířku Sibylle Szaggars.

giphy 2da9f

5. Věk ho nezastaví
Ve svém věku už by mohl jen posedávat na svém ranči v Utahu a sledovat západy slunce, ale to by nebyl Redford. Tento měsíc je na promo cestě s filmem Můj kamarád drak, který měl premiéru 12. srpna a který Redford natočil pro svá vnoučata. "Mám rodinu a moje rodina má další své rodiny. Věkové rozpětí mých vnoučat je od 5 let do 24 let, takže doufám, že můj nový film uvidí hodně dětí."

A my přejeme Robertovi hodně dalších skvělých filmů, a to nejen jako herci, ale i jako režisérovi.

Galerie NEJ SEXY Redfordových fotek

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA