Zaměřeno na muže: 4 hollywoodští fešáci s kapelou

Ryan Gosling a Dead Man’s Bones
Nestačí mu, že na stříbrném plátně učaroval celému jednomu dívčímu pokolení, nadto si založil s bratrem své bývalé přítelkyně Rachel McAdams kapelu a na festivalech láme srdce davům dalších fanynek. Velké ambice se svou lehce ponurou hudbou neměli. Hráli jen pro kamarády. Své texty o lásce a smrti chtěli původně nechat nazpívat dětský sbor, práce s malými talenty ale Ryana začala bavit tak, že vznikl jedinečný projekt – dva dospělí muži hrají a zpívají za doprovodu dětských hlásků. A kupodivu tenhle mix dokonale funguje. A my nedokážeme fungovat bez jejich písní.

Jason Schwartzman a Coconut Records
Americký komik a herec s oscarovým příbuzenstvem – stejně jako Nicolas Cage se narodil do hvězdného klanu Coppolových – zpívá, skládá a hraje hudbu s takovou lehkostí, že během vteřiny dostanete chuť vzít do ruky pero a papír a napsat vlastní song. Písně jeho indie kapely jsou milé a dýchnou na vás nekomplikovanou náladu kalifornského pobřeží.

Ed Westwick a The Filthy Youth
Žijete ve snu o uhlazeném Chucku Bassovi? Tak to se rychle proberte. Kapela anglického rodáka Eda Westwicka má totiž mnohem blíž k The Clash než k Franku Sinatrovi. V písničkách svižného tempa punk rocku se pozastavuje nad praktikami politiky, chováním v současné společnosti a popisuje v nich, jak vypadá ráno po proflámované noci (aspoň v téhle části by se s Chuckem shodli). Svou pěveckou zdatností se přidává do zástupu dalších talentovaných herců z Gossip Girl. Kapele Pretty Reckless kraluje na vysokých jehlách náctiletá Taylor Momsen, svůj debut na hudební scéně má za sebou i Leighton Meester.

Jared Leto a 30 Seconds to Mars
Modré duhovky a klučičí vzhled neodpovídaly tomu, že se z jednoho z nejtalentovanějších herců své generace stane frontman drsné rockové kapely. Průzračné oči olemovaly černé linky a bohémsky rozcuchané vlasy vystřídal natužený punkerský účes. Z výše zmiňovaných případů má kapela, ve které Jared hraje spolu se svým bratrem, největší úspěch. Zato jeho herecká filmografie nečítá žádné nové kousky. Jared si vybral hudbu. I když ho milujeme za mikrofonem, stýská se nám po době, kdy stál před kamerou…

Zaměřeno na muže: 4 hollywoodští fešáci s kapelou