Proč celý svět miluje komičku Amy Schumer?

Amy Schumer je americká scenáristka, herečka, spisovatelka a komička. Poprvé si zahrála v černé komediální hře Keeping Abreast a v roce 2004 poprvé vystoupila v Gotham Comedy Clubu.

V roce 2011 nahrála svůj stand up special pojmenovaný Mostly Sex Stuff (Převážně o sexu), který odvysílala stanice Comedy Central. Stejná stanice pak Amy nabídla prostor pro vlastní seriál – Inside Amy Schumer. Se stanicí se pak dohodla na natáčení několika dalších sérií. Za seriál si odnesla dvě ceny Emmy, Writers Guild of America Award i prestižní Peabody Award v kategorii komedie. 

V roce 2015 se objevila v komedii Vykolejená, která se volně inspirovala jejím životem. Role jí vynesla nominaci na Zlatý Glóbus. V tomtéž roce také moderovala MTV Movie Awards a vystoupila jako předskokan na několika koncertech Madonny v rámci jejího Rebel Heart Tour. Rok poté vyprodala Madison Square Garden se svým vystoupením, kde také oznámila svou první světovou Stand Up Tour.

amy

Napsala rovněž knihu The Girl with the Lower Back Tattoo, která se hned po vydání stala bestsellerem. Amy je chytrá, ale ne přehnaně inteligentní. Není vychrtlá, ale ani tlustá. Je neustále pozitivně naladěná, umí si ze sebe udělat legraci a život si vyloženě užívá. Amy nás prostě baví. Tak trochu bychom chtěly, aby to byla naše kámoška.

Na co se v novém filmu můžeme těšit? Amy si v něm zahraje ženu, které se nelíbí její postava. Jednoho dne se jí ve fitku stane nehoda, při které se praští do hlavy. Od té doby si myslí, že vypadá naprosto skvěle a její tělo nemá žádnou chybičku. Háček je ovšem v tom, že vypadá pořád stejně. Všechno se odehrává pouze v její hlavě. Ve filmu Amy sekundují Emily Ratajkowski a Michelle Williams.

amy