ELLE miluje léto. Ale co prázdninové noční můry? Existují?

Hana Vagnerová, herečka
"Moje letní nočni můra byla a je - jet na vodu! Není to kvůli spaní ve stanu, strachu z vody nebo utopení oblíbených kusů oblečení, ale proto, že mám evidentně nejsladší krev ze všech Čechů. U vody se mě vždycky vrhala hejna komárů, zatímco všichni ostatní si v klidu a bezpečí užívali léta. Pokaždé jsem vypadala jako opuchlý balon a žadný repelent nikdy ani trochu nezabral. Když mi bylo dvanáct, usoudila jsem, že se dál nebudu ponižovat a trápit před opačným pohlavím, a začala jsem si vybírat jiný způsob trávení léta. Taková Lužnice je pro mě navždy zapovězena! Navíc jsem zjistila, že u moře něco tak odporného, jako je komár, nenajdete! Problém vyřešen! Howgh."

Feurer 01 45d81

Ivana Jirešová, herečka, zpěvačka
"Já jsem jako dítě měla noční můru kvůli očím, že nic nevidím, anebo v pozdějším věku, že mě někdo zastřelí. Ale není to vůbec vtipné ani letní."

Barbora Bergová, majitelka PR agentury
"Od dětsví až doteď nemám ráda být na otevřeném moři, pokud nevidím na břeh a v případě potopení tedy nevím, kam bych měla plavat. Takže jachty, trajekty a zaoceánské lodi mě úplně děsí a jsou pro mě za trest. Věc jako ponorka je pro mě něco šíleného. Potápění je pro mě nemyslitelná záležitost. Pamatuju si, že při jedné cestě do Řecka, kdy jsme jeli s rodiči autem a museli jsme se z italské Brindisi přelodit trajektem do řecké Patry, jsem celých 18 hodin nezamhouřila oko a byla jsem celou noc připravena u záchranných člunů. Pro jednoho je cesta trajektem zážitek, pro mě noční můra. Nebo jet podmořským vlakem kanálem La Manche mezi Francií a Anglií bych také nemohla. Paradoxně, plavání miluju, ale musím vidět na břeh."

Ladislav Zibura, cestovatel, student, amatérský spisovatel
"Před 5 roky jsem měl takovou zvláštní brigádu – v kostýmu obří lišky jsem měl bavit děti na veletrhu. Byl jsem v pořadí už druhý. Lišáka přede mnou prý vyhodili proto, že nabízel holkám, že je povozí na ocásku. V kostýmu kouřil, takže hrozně páchl a navíc mi v tom bylo pekelné vedro. Od té doby mě upřímně děsí myšlenka, že bych měl znovu dělat maskota."

Lenka Kermes, stylistka
"Jednoduše pigmentové skvrny a vysušené vlasy ze slunce. Jinak se ničeho jiného nebojím a léto miluju."

Vogue Australia March 2015 Pheobe Tonkin Teresa Palmer Will Davidson Oracle Fox.4 b4d1c

Veronika Hejlíková, modelka a farmářka
"SLIMÁCI! Nic mi nepije krev víc, než když se tyhle potvory se zapádem slunce začnou plazit k záhonum, které si na chalupě od jara tak opečováváme a tešíme se, až z vypěstovaného výsledku budeme vařit a připravovat ruzná, námi oblibená jídla. Ochránci a milovníci všech zvířat bez výjimky ať teď chvíli nečtou. Moje letošní spotřeba soli na hubení těchto škůdců činí asi 10 kilo. Zkoušela jsem i speciálni granule, ale to, co po těch slizkých potvorách pak na záhonech zůstane, je dost hnus. Ovšem tomu je teď konec! Lukáš totiž minulý týden donesl tři nádherné indické běžce! První dva dny jsme měli obavu, aby se z nich nestali indičtí běženci, protože paní sousedka, která nám je darovala, nás zároveň i varovala, že jsou mistři ve zdrhání. To se ale nestalo a my se teď každý večer a ráno kocháme těmi 3 dlouhokrkými štíhlými kachnami, které mě mé noční můry zbavily. Což mi pripomnělo, že mám jít zavřít ovčí výběh. Totiž taková ovce dokáže udělat stejnou škodu, jen 1000x rychleji."

victoria beckham for vogue in wellies patrick demarchelier handbag d4b96

Helena Houdová, modelka
"Jako dítě jsem jezdila pod stan s rodiči a bála jsem se červené příšery, která žila pod Liblínským mostem."

Lukáš Hejlík, herec a autor projektu Listování
"Zima."

Margita Skřenková, make-up artistka
"Tak k tomu elaborátu sedám. Dítě už spí. Konečně. Po milionu otázek typu: Nepřepadne nás tady lev? A proč je moje tělo unavené, ale oči ne, protože se nechtějí zavřít? Nebo: Mami, hele, a proč si vlastně Karel Gott uříznul to ucho. Moje letní fobie....Myslela jsem na letní tábor, kde nás vedoucí nutil sníst růžičkovou kapustu v polívce, až se z toho moje nejlepší kámoška pozvracela, myslela jsem na dny u prababičky, kdy jsem se strašně bála, že mě někdo omylem zavře do sklepa, když tam náhodou budu, myslela jsem na tu bezmoc veprostřed oceánu při šnorchlování, kdy nevím, kde a co mě kousne a odkud to, panebože, příjde. Na zapomenuté pasy, špatně přečtené odlety a komáry všude.
A vlastně ani nevím co je moje největší letní fobie...asi ...aby po mně, panobože, na dovolené nikdo nic nechtěl! Mallorca, právě teď."

img gwyneth holding 183632129569 1e9c3

Terezie Kovalová, zpěvačka, violončelistka a modelka
"Moje letní noční můra je, že nestíhám. Nestíhám vlak, nestíhám zkoušku, nestíhám natáčení, kolikrát se mi zdálo, že jsem dostala vynadáno, že někde nejsem. Jsem z toho roztočená jako káča. A pak mi stejně dojde, že léto je doba svobody. Doba, kdy si dobrovolně zvolím hippie život a zahodím hodinky spolu s těžkou hlavou, protože jedině v tu chvíli mě můry opustí, a já se najednou svobodně nadechnu a začnu si užívat vůně a zážitky léta."

Greta Slezáková, modelka
"Noční můra byla léta plnění bobříka odvahy na vodáckých táborech. Dost jsem se
bála. Dokonce jsem jednou fingovala vyvrknutý kotník, abych nemusela lesem dál. Pak jsem si užívala, že mě nesli ti nejhezčí kluci kajakáři do tábora v náruči. Dnes je mou můrou úpal a jiné vedrové nemoci. Jo, a píchnutá duše na kole mého syna."

3531l09 6f118

Martin Kermes, idea maker Nomad Design
"Můry a motýli jsou moje noční můra. V osmi se mi na chalupě jako mladému přírodovědci povedlo chytit přástevníka medvědího. Krásnou maskovanou můru, která když roztáhla křídla, objevila se výstražná oranžová barva. Usmrtil jsem ji podle manuálu v ABC a připíchnul špendlíkem na destičku s popisem. V noci mě v úplně černé místnosti probudil nesnesitelný, nepochopitelný zvuk. Skřípání kombinované s vibrováním. Nebyl jsem schopen se pohnout a moje fantazie rozjela temnou show. Od okamžiku, že ty zvuky vydává ta můra, která se probudila, vzepjala a potom se snažila vzlétnout ze země zoufalým mlácením křídel, tahajíc za sebou špendlík zaražený v hrudi. Od tý chvíle umírám hrůzou z můr a motýlů, jejich křídel, chloupků, mastných šupin jejich barvy."

Jan Plecháč, designér
"Popravdě můžu říct, že na noční můry moc netrpím. A na letní noční můry? Takovou mám pouze jedinou a to, že se blíži konec léta. Poslední dobou se mi zdá, že mi léto strašně rychle utíká a že si na dalši budu muset sakra počkat."

Léto budiž pochváleno! A nikam neutíkej!

EBC promo