10 nadčasových módních ikon, kterými se inspirujte

Jane Birkin Anglická ikona inspiruje dívky napříč generacemi již od 60. let. Jejím uvolněným stylem se nyní můžete inspirovat i vy! Ikonickým rozcuchaným účesem s ofinou rozhodně nešlápnete vedle. Obyčejná bavlněná trika či košile kombinujte s modrými džíny. Skvělým módním kouskem, který Jane nosila byly i vysoké kozačky nad kolena, které nemusíte na jaře schovat na dno šatníku. V chladných ránech vás zahřejí a budete proklatě sexy!

jane f35b1


 

Anna Karina Dokonale sladěné outfity, kolové sukně vyzdvihující ženskou postavu a baretky. Tak by se dal popsat styl Anny. Nebojte se a zkuste to s výraznými barvami a doplňky také. Inspirujte se Anniným stylem ve filmu Une Femme Est Une Femme a určitě si pořiďte klobouk, kterým doplníte easy outfit či barevné punčocháče. Uvidíte, že vás to bude bavit a že jste se nikdy necítila více žensky. 

anna 00e50


Jacqueline Kennedy O tom, že Jacqueline byla pravou dámou snad ani nikdo nemůže pochybovat. A kdo pochyboval, může se o opaku přesvědčit ve filmu Jackie, kde ji dokonale ztvárnila Natalie Portman. Kostýmky všemožných barev, perlové náhrdelníky a velké sluneční brýle. Pokud nebyla Jacqueline viděna v kostýmku, měla pro změnu malé černé, elegantní kalhoty či sukni s košilí – a vždy vypadala úžasně.

jacqueline 1e298


Madonna Tak schválně, napadne vás větší ikona 80. let než právě Madonna? Její nespoutanost a drzost inspirovala mnohé z nás. Všechny jsme chtěly mít krajkové návleky na rukou a na nich spoustu náramků. Chtěly jsme běhat v tylových sukních a nosit mašle v rozcuchaných vlasech. A někdy si chceme trochu drzosti užít i teď. Ať už v podobě síťovaného trika nebo hodně barevného outfitu, Madonna nás inspiruje pořád.

madonna a229a


Catherine Deneuve Když si vybavíme její styl, jako první nás napadnou ikonické čelenky a mašle v dokonale upravených vlasech. K takovému účesu si neumíme představit nic jiného, než elegantní šaty, kabáty a velké sluneční brýle. Catherine ještě každý outfit doplnila cigaretou, která ji snad na ženskosti ještě přidávala.

catherine 7101c


Diana Ross Již od 70. let toužíme po outfitech, které Diana nosila na vrcholu své kariéry. A to sexy tělo! Nebyl jediný outfit, kterým by neprovokovala. Velké výstřihy, obepnuté střihy, hedvábí a třpytky. Diana vždy věděla, jak zaujmout a ukázat světu své sebevědomí. A že jí to vždy slušelo! Nebojte se overalů a dlouhých šatů s velkým rozparkem ani vy. Na jaro budete potřebovat aspoň jeden hedvábný kousek, kterým budete nenápadně provokovat přesně jako Diana.

diana b11b7


Marlene Dietrich Marlene vyvrátila mýtus, že žena může být sexy pouze v krátkých šatech či s velkým výstřihem. Dokázala světu, že přitažlivá můžete být i v dandy pánském stylu. Inspirujte se dlouhými kalhotami, košilemi, saky a klobouky a nezapomeňte kombinaci alá Marlene vždy doplnit upravenými natočenými vlasy či rudou rtěnkou.

marlene 9c635


Jean Seberg Symbolem ženství nemusí být velká hříva. Jak už řekla Coco Chanel: "Žena, která si ostříhá vlasy, je připravena na to, změnit celý svět." Právě Jean inspirovala hodně žen k tomu, aby se vzdaly svých vlasů a zkusily změnu v podobě pixie sestřihu. A my to milujeme! K jejímu stylu neodmyslitelně patří pruhované trika, vzorované kalhoty, rolákové svetry či šaty různých střihů.

123jean fa4c7


Debbie Harry Frontmanka punk rockové kapely Blondie byla v 70. a 80. letech ztělesněním drzosti a nespoutanosti. Jejím typickým kouskem v šatníku byly trika s potiskem a nosila je výhradně bez podprsenky! Dalšími typickými prvky v outfitech Debbie byly barety, pruhované punčocháče, sluneční brýle a kozačky.

debbie 9bb0d


Sharon Tate Americká herečka a modelka byla jednou z nejkrásnějších žen 60. let. Nejčastěji na ni byly k vidění trendy této doby - vyčesané vlasy a krátké chic šaty. Nebojte se ukázat nohy také a pořiďte si na jaro alespoň jedny takové!

sharon c8a33