10 ikonických šatů Lady Di, které ohromily módní svět

Navždy módní influencerka

Módní vliv Lady Diany Spencer neuvadá ani 25 let po její smrti. I dnes se jejím šatníkem, vždy tak promyšleným a přesto nepřekombinovaným, inspirují další slavné osobnosti i návrháři při tvorbě svých kolekcí. V módních stopách Ladi Di se snaží našlapovat i manželka jejího syna Kate Middleton.

Dianina snacha si nechává šít šaty odkazující na ty, jež nosila Diana, a dokonce je obléká i při stejných příležitostech jako jejich původní nositelka. Kate má jistotu, že tím trefí do černého hned dvakrát - vzdání holdu odkazu oblíbené princezně jí zaručí vlnu přízně fanoušků. A také si může být jistá, že z módního hlediska rozhodně nešlápne vedle. Vždyť jsou to modely koneckonců dobře prověřené samotnou Dianou.

10 modelů, které vstoupily do módního nebe:

Sladká princezna 80. let

Princezna Diana prošla velkou módní transformací, která šla ruku v ruce s budováním její osobnosti. Jako mladá nesmělá dívka, která musela reprezentovat nejslavnější královskou rodinu na světě, se často nechala přesvědčit k cukrkandlovým modelům s balonovými rukávy, zdobenými krajkou nebo volánky.

Image princezny stejně jako módní diktát 80. let si to od ní žádaly. Blond vlasy, zářivě modré oči a nesmělý úsměv Dianu předurčovaly k tomu být něžnou módní panenkou. Princezně tyto modely slušely, na své štíhlé postavě uměla nosit cokoli a nevypadalo to nepatřičně. Přesto ale Diana své rodinné a společenské okolí překvapila, když s rostoucím osobním sebevědomím našla i to módní a styl jejího odívání se začal pozvolna měnit.

Princezna rebelka v 90. letech

Volánkové modely začala nahrazovat šaty kopírujícími její dokonalou siluetu. Šaty, které začala oblékat v 90. letech, nevyžadovaly okázalé zdobení. Neměly zářit na své nositelce, ale ona měla zářit v nich. Diana nepotřebovala šaty, který by jí dodávaly na zajímavosti. Protože to nejzajímavější byla vždycky ona sama.

Čím dále častěji sázela na monochromatické modely s jednoduchou siluetou pouze doplněné šperky – zajímavými náušnicemi nebo náhrdelníku v podobě chokeru s kamejí nebo vsazeným drahým kamenem. Jako jedna z mála také nepodlehla touze podtrhnout své ženství dlouhými vlasy. Po celý svůj život nosila účes z krátkých vlasů, který v 90. letech upravila do kratičkého dovnitř foukaného bobu. Vytvořila tím ikonický účes, který kopírovaly tisíce žen po celém světě.

 


Zdroj: Elle.com, Wikipedia Commons