Celebrity a jejich tenisky, které miluje celý svět

Pamatujete si na dobu, kdy ještě neexistoval módní trend athleisure a tenisky nosili jen atleti? My už také ne. Tenisky se v posledních letech dostaly do každodenního života snad úplně všech, v práci v nich rozhodně nikoho nezaskočíte a čím dál častěji se nosí i na červeném koberci i při formálních příležitostech. Že vznikají limitované edice za tisíce dolarů, už je na pořádku dne.

Spolupráci se sportovním brandem za sebou mají třeba návrháři Giuseppe Zanotti, Raf Simons, Yohji Yamamoto nebo Rick Owens a na příští rok se chystá i spolupráce mladého Goshi Rubchinskiyiho a Adidasu. Ale za těmi úplně nejpopulárnějšími modely stejně většinou stojí hudební hvězdy. Ze spojení známé osobnosti a cool značky se stala ověřená rovnice na úspěch a u tenisek to platí dvojnásob. 

Které modely by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti, i když nejste zrovna "sneakerhead"? Přinášíme TOP spolupráce za poslední dva roky. Dobrá zpráva: všechny můžete koupit i u nás.
Tak které si vyberete?


 

Kanye West & Adidas

kanye west yeezy season 2 e1048

Kde je Kanye, nechybí kontroverze. A tak i jeho ultra populární řada tenisek Yeezy napřed nevznikla pro Adidas, ale pro jejich konkurenční značku Nike. Když v roce 2006 nevyšel model, který navrhl pro Adidas, spojil síly s rivalem a vznikly Nike Air Yeezy. Tři úspěšné edice se vyprodaly bez nejmenších problémů a celý svět si je zamiloval. Po několika letech spolupráce chtěl Kanye zlepšit podmínky a hlavně pořádně navýšit honorář, což se mu u značky Nike nepodařilo.

Adidas byl ale tentokrát prozřetelnější a zpěvákovu popularitu si už podruhé ujít nenechal. O jeden hate song na Nike (Kanye West - Facts) a 5 limitek Adidas YEEZY později je z této kombinace ta vůbec nejznámější spolupráce mezi hudebníkem a sportovní značkou. Na každý nový model se čekají několikadenní fronty a mezi sběrateli tenisek tyhle boty vyvolávají šílenství.

U nás je lze získat v rámci speciálních akcí jedině ve Footshopu, tak nezapomeňte sledovat jejich web.


 

Rihanna & PUMA

rihanna puma creepers 77dff

Rihanna chtěla pro Pumu vytvořit něco neočekávaného a originálního a rozhodně se jí to povedlo. Po prvotině Fenty, vysokých kotníkových teniskách, barbadoská zpěvačka navrhla model s vysokou podrážkou, tzv. creepers, a ten se zanedlouho stal celosvětovým hitem. 

U nás jsou tyhle cool tenisky k získání ve FreshlabelsQueens a Footshopu.


 

Kendrick Lamar & Reebok

kendrick lamar reebok club c release date 05 0bcb6

Americký rapper má v rámci spolupráce s Reebokem za sebou již několik kolekcí, ale žádná z nich si ale nekladla za cíl oslovit masové publikum. U svých návrhů sází spíše příběh a symboliku. Výjimkou není ani poslední mode – Reebok Club C. Jeho černobílý svršek je inspirován rasovou nesnášenlivostí a dokazuje, že černá a bílá přeci můžou existovat společně.

U nás jsou tyhle cool tenisky k získání ve Footshopu a starší společné kolekce na Answear a Queens.

 


 

Pharrell & Adidas

pharrell landscape adidas collection a3310

Pharrell spolupracuje s Adidasem již notnou chvíli. Pravděpodobně si vzpomínáte na jeho kolekci tenisek Superstar snad ve všech barvách duhy a těch roztomile pomalovaných. Anebo možná na grafický model NMD nazvaný "Human race". Teď ale přichází s kolekcí v luxusním duchu s názvem JACQUARD Pack 2.0, ve které najdeme krom tenisek, jimiž je model Stan Smith Mid, i batoh. Oba kousky jsou zpracovány velmi precizně a ústředním motivem se staly vyšívané květiny.

Najdete je ve Footshopu.


 

Kevin Hart & Nike

kevin hart hustle hart 8 640x340 79b9e

Chyběl vám ve výčtu Nike? I tato značka má hvězdnou spolupráci, ale narozdíl od své konkurence vsadila na humor. Tedy komediální hvězdu, Kevina Harta. Stal se zcela prvním komikem, který má takovou spolupráci. Jeho sportovní pár "The Hart" je k dostání v černé a šedé barvě.

 

EBC promo