Dresscode naked: Zoë Kravitz, herečka, která nezná stud

Je to úděl dětí slavných rodičů. Ať samy dělají cokoli, řeč se stejně vždy stočí na rodiče. V případě Zoë se jedná o ikonickou rockovou hvězdu Lennyho Kravitze a herečky Lisy Bonet. „Kvůli tomu, co vždy souviselo s mým příjmením, jsem cítila rozpaky,“ prozradila Kravitz americké Elle. „Lidé předpokládali, že když jsem dostala práci, bylo to kvůli tomu. To bylo těžké. Ale přiznávám, že jsem byla neuvěřitelně privilegovaná. Nebudu předstírat, že mi to nepomohlo. Úspěch v oboru ale neměl nic společného s tím, kdo byla moje rodina. Přišel proto, že jsem to milovala." Dnes je Zoë hrdá na své kořeny. Když se jí někdo zeptá na rodiče, nezapírá je. Naopak tvrdí: „Jsou úžasní. Jsem vděčná, že jsem jejich dítě. Ale také jsem svébytným člověkem.“

Ouftity Zoe Kravitz: Provokativní a odvážné

Respekt si musela vydobýt také u svých módních kritiků. Zoë ráda obléká odvážné modely, které odhalují více, než si většina ostatních dokáže byť jen představit. Lidem, kteří se do ní pouští na sociálních sítích, nedává pro kritiku prostor. Když na Met Gala 2021 dorazila Kravitz v šatech Saint Laurent z kovové síťoviny, prohlásila: „Vypadám neuvěřitelně.“ Tohle nebyla zpráva, kterou všichni přijali bez výhrad. Možná proto, že sami nemají potřebnou formu ani sebedůvěru, aby na červený koberec vyrazili pouze v blýskavé všeodhalující síti. Zoë rozhodně nechybí ani jedno.

Vždyť jen při natáčení filmu The Batman, kde si zahrála roli Catwoman, na sobě tvrdě dřela. Obléct ikonický kostým Catwoman, který dříve nosily Eartha Kitt, Michelle Pfeiffer, Halle Berry a Anne Hathaway, bylo podle Kravitz „bláznivé“. Šílená byla také forma, ve které musela kvůli roli být. Po osmi hodinách strávených na natáčení ještě doma další tři hodiny cvičila. „Samozřejmě chcete vypadat v kočičím obleku dobře. Ale chtěla jsem, aby bylo realistické, že jsem v tomto filmu schopná udělat cokoliv, takže jsem musela být silná.“ Spolu se skvělou kondicí přišly ruku v ruce i dokonalé proporce, které se Zoë nemusí stydět ukazovat. Ostatně, přesvědčte se v galerii sami.

Zdroje: Wikipedia Commons, Elle.com