REKLAMA

Klíč ke štěstí: 7 tipů na spokojený život podle Gisele

REKLAMA

1. Gisele myslí pozitivně

Každý svého štěstí strůjcem, říká s oblibou Gisele. Má na mysli, že za své štěstí a radost ze života je každý zodpovědný sám. Jen si to prý občas musí připomínat… V každém případě stojí za to najet na podobnou pozitivní vlnu. Síla takového životního přístupu byla mockrát vědecky doložena. Naposledy přišli s konkrétními důkazy nizozemští vědci, kteří tvrdí, že optimisté jsou úspěšnější ve většině oblastí života, ve sportu i v práci a vydělávají také více peněz. Zpravidla žijí také déle než notoričtí škarohlídi. 

2. Gisele má ráda happy endy

“Když se důkladně podíváte okolo, všude najdete lidi, kteří po obtížném životním období našli zase spokojenost a pohodu. Takové příběhy mám ráda. Jsou inspirativní,” říká Gisele. Hrdinové příběhů se šťastným koncem jsou prý všude - píše se o nich v knihách, na internetu, najdete je mezi přáteli, mluví se o nich v rádiích i mezi kolegy… Vnímejte jejich osudy a odkoukejte od nich, jak se dopracovat vlastního štěstí a vést pohodový život.

3. Gisele se neobviňuje

Pokud se Gisele zrovna něco nepovede podle jejích představ, nepokládá se do pocitů viny, nevyčítá si to a netrestá se za to. Dílčí neúspěchy postihnou občas každého, říká Gisele. Zajímavým postřehem k tomuto tématu je kniha amerického psychologa Martina Seligmanna “Pesimisté se nelíbají”. Autor doporučuje udržet v hlavě tři myšlenkové linie, pokud se vám v životě zrovna nedaří: 1. Nic netrvá věčně. Pokud se vám stane nějaká nehoda, neznamená to, že se vás to nepříjemné bude držet už navždy. 2. Negativa nejsou všudypřítomná. Nemyslete si, že všude kolem na vás číhají nástrahy a ohrožení. 3. Nic si neberte osobně. Nevyčítejte si stále dokola, co se vám nepovedlo. 

4. Gisele se obklopuje přáteli

Když se Gisele něco nedaří, má starosti nebo jen špatnou náladu, jedním z jejích osvědčených receptů je prý zavolat kamarádce. Mezi její dlouholeté kamarádky patří třeba Heidi Klum, která je i zároveň Giselinou sousedkou v kalifornském Brentwoodu. Díky skutečným přátelům žijí lidé déle a šťastněji. K tomuto závěru dospěla studie, jejíž respondenty oslovovali autoři v Evropě i v USA. Osamělost zatěžuje nejen psychiku, ale i celé tělo. Osamělí lidé bez přátel mívají prokazatelně vyšší hladinu stresových hormonů. Podpora a pochopení přátel je tou nejlepší strategií, jak se dobrat dlouhodobé spokojenosti a štěstí.

gisele bundchen under armour 467 abbdc

5. Gisele pravidelně sportuje

Sport patří do Giselina života odjakživa. Udržuje si dokonalou postavu nejen kvůli své práci, ale fyzické aktivity prostě miluje. Počínaje běháním, jízdou na koni, jógou až po kung fu nebo třeba aerobik. Kdo pravidelně sportuje, užívá si zázračných účinků hormonu štěstí - serotoninu, který se okamžitě vyplavuje do krve. Zejména ty sporty, při kterých vyvíjíme jednotný a rytmický pohyb (běhání, jízda na kole, plavání), mají velmi pozitivní vliv na psychiku. Opakované a monotónní pohybové sekvence způsobují, že mozek začne třídit myšlenky a vjemy a ty negativní automaticky zasouvá do “šuplíku” minulost. 

Gisele Bundchen relaxed next dog b1f7d

6. Gisele miluje zvířata

Je mnoho důvodů, proč mít doma zvíře. Gisele v tom má jasno. Její rodina, tedy manžel Tom Brady a děti Benjamin a Vivian, zvířata prostě milují. Několik let už mají křížence pit bulla jménem Lua, od loňského května beagla Scoobyho a nyní si z útulku pořídili malou fenku Fluffy. “Děti mají novou hračku a my všichni pak nového člena rodiny,” komentovala to Gisele. “Každodenní kontakt se psy, ať už je to hlazení, mazlení nebo jejich pouhá přítomnost, má za důsledek, že se člověku sníží tepová frekvence, cítí menší napětí a intenzivnější pocity štěstí,” vysvětluje doktorka Silke Wechsung, psycholožk a vedoucí projektu “Člověk a pes”, který realizovala bonnská univerzita. Přítomnost psa v domácnosti zvyšuje vitalitu, životní pohodu a snižuje stres.

7.  Gisele jí zdravě

Jsi to, co jíš. Tohle heslo si Gisele vzala za své a pečlivě zvažuje, co bude ona i její rodina jíst. Jídelníček rodiny tvoří z 80% zelenina, potom libové maso jako kuře, ryby, biosteak nebo někdy mladá kachna. Úplně vyloučili bílou mouku, kávu a potraviny obsahující kofein, cukr, mléko a mléčné produkty, houby… Je dobře známé, že potrava má enormní vliv na to, jak se člověk cítí po psychické i fyzické stránce. Hlad způsobuje agresivitu, cukr deprese. Vše, co je zdravé pro tělo, je zdravé i pro duši: Hodně ovoce a zeleniny, celozrnné produkty, ryby a rostlinné oleje… Platí pravidlo nepřejídat se a nejíst “tak zdravé” potraviny, které nám nechutnají. To by pak mělo na psychiku negativní dopad. Takže si v klidu občas také dopřejte kus mléčné čokolády, protože psychické rozpoložení a fyzické zdraví jsou spojené nádoby! 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA