Královna mix & match. Olivia Palermo, ta, která nikdy nešlápne vedle

Těžko byste hledali ženu, které má lepší vkus než Olivia Palermo. A vážně, vážně nemá stylistu. Dalo by se říct, že je skoro ztělesněním Carrie Bradshaw, až na to, že nepíše o vztazích. Jaká škoda by to byla, kdyby tato star naskočila na vlak sportovního komentátorství, jak původně plánovala. „Naštěstí” ji její zlomené zápěstí donutilo ke sportovní pauze, která jí přivedla na rok do Paříže. Byť móda bylo něco, k čemu měla Olivia velmi blízko (její matka pracovala osmatřicet let jako interiérová designérka), nikdy o ní neuvažovala v rámci profese. Paříž vše změnila a nasměrovala Olivii na novou dráhu – okusila francouzský street style Pařížanek, které mají módu doslova v krvi. Právě tam pochopila, že je móda o mnoho víc než jen každodenní oděv. Po návratu do rodného New Yorku proto nastoupila jako stážistka do magazínu Quest, aby získala zkušenosti v branži. Pak její kariéra nabrala raketový vzlet – od stáže pro značku Diane Von Furstenberg přes ELLE, až po vybudování vlastního brandu a osobního blogu o módě.  

 

Byl to její unikátní cit pro design, profesionalita a schopnost odhadnout potřeby zákazníka, co přilákalo světové značky k vzájemné spolupráci. Coby modelka, konzultantka a ambasadorka pracovala pro světové giganty jako Banana Republic, Tommy Hilfiger, Rochas nebo Max&Co. Skrze vlastní optiku tvořila lookbooky, editorialy ba i celé kolekce, které prezentovaly módu jako každodenní skládanku, do které je možné zapojit vlastní individualitu, a už nikdy neříkat „nemám co na sebe”. Právem se jí proto přezdívá královna mix & match.

Top kombinace? Kůže a červená

Snadno kombinuje na první pohled neslučitelné printy, barvy a textury. Nebojí se být odvážná a hodně experimentuje, přičemž zachovává věrnost svému stylu. Miluje kožené kalhoty a červenou barvu – dva elementy, které implementuje do svých looků skoro každý den. Ať už jí spatříte v první řadě fashion weeků nebo na ranní procházce se svým čtyřnohým mazlíčkem Mr. Butlerem, bude vždy vypadat dokonale od hlavy až k patě. O svůj perfektní make-up a vlasy à la #HairLikeIDontCare se stará absolutně sama, což mnohé z nás inspiruje trávit o něco více času sledováním tutoriálů o výběru správného odstínu červené rtěnky. A messy bun? Ten umí na sto způsobů.  

Stay fit!

Za svůj úspěch ale nevděčí pouze svému vzhledu, ale hlavně tvrdé dřině a disciplíně. Už jen to, že cvičí 75 minut denně šest dní v týdnu je pro mnohé důkazem toho, že je rozená alfa. I když vím, že musím odejít v šest hodin ráno z domu, přivstanu si, ale stihnu si zacvičit, řekla pro The Edit. Cvičí mimochodem podle metody Tracy Anderson – jedné z nejtvrdších trenérek, jejíž služby využívají Kim Kardashian, Gwyneth Paltrow, Madonna nebo JLo. Důraz ale klade i na dlouhodobé a osobní vztahy mezi svými kolegy v branži. „Všechno je o osobním přístupu, musíte lidem důvěřovat a být s nimi transparentní, jen tak bude byznys fungovat a vzkvétat,” řekla v interview se Farrah Storr.  

 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA