Královna na Facebooku

Buckinghamský palác se rozhodl, že nebude nadále ignorovat svět sociálních sítí, a přihlásil nejdůležitější ženu Spojeného království na Facebook.
„Facebook byl opravdu posledním místem, kde chyběla naše přítomnost,“ prohlásila mluvčí královské rodiny.
A tak se v pondělí ráno úderem osmé hodiny spustil jeden z nejnavštěvovanějších profilů na této sociální síti. Současně s tím dostal buckinghamský tým za úkol spravovat i účty na Twitteru a Flickru.

Královská rodina samozřejmě počítá s tím, že její facebookový účet bude pod palbou nejrůznějších podvodníků. Například hned v prvních hodinách fungování účtu se na něm objevily zfalšované ‚Alžbětiny‘ komentáře o vnucích královny. Ty byly ovšem okamžitě odstraněny.

Stránka má v této chvíli už přes 200 000 fanoušků a jejich počet narůstá závratným množstvím. Reakce fanoušků jsou většinou velmi pozitivní a na Její Veličenstvo pějí samou chválu. Ale najdou se i komentáře jiného typu. Například jedna italská uživatelka prosí královnu, aby si do Británie odvezla premiéra Berlusconiho.

Kromě toho samozřejmě na profilu najdete aktuality z královské rodiny a z návštěv královny Alžběty. Možná se dočkáme i novinek ze života princů Williama a Harryho.
Chcete-li se stát fanoušky oficiální facebookové stránky britské monarchie, můžete to udělat zde.

EBC promo