Slavné ženy o samotě a životě jako single

Přece jen je dnes trochu jiná doba, a pokud žijete sama, nemusíte být hned za starou pannu nebo kočičí lady. Jste sama, poněvadž jste po rozchodu, nebo jste se pro single život rozhodla sama už dávno? Rozešla jste se nedávno? Jen se nadechujete před dalším vztahem? Našli jsme v rozhovorech slavných žen, jak život jako single vnímají ony.

Susan Sarandon "Být sama znamená několik různých věcí. Může to být na jednu stranu traumatizující, na druhou i vzrušující. Nejdůležitějsí je myslet na sebe, ať už jste sama, nebo ne. Jste lidská bytost, která se neustále mění, roste a je v pohybu. Pokud jste v dlouhodobém vztahu, je třeba jej hýčkat, nestagnovat a neustále o něm mluvit. A to platí i o single životu."

Reuters, březen 2012

tumblr lbn8qleTOd1qeg3l9o1 400 9289c

Katherine Hepburn "Před 50 lety jsem si oblékla kalhoty. Žila jsem jako žena a žila jsem i jako muž. Dělala jsem si, co jsem chtěla. Vydělala jsem si vlastní peníze, abych si mohla dovolit žít po svém a nebát se toho, že jsem sama."

New York Times, květen 1981


 

Diane Keaton "Vzpomínám si na, že když jsem byla mladá, věřila jsem že najdu spřízněnou duši (muže) a budeme žít šťastně až do smrti. Dnes si nemyslím, že když nejsem vdaná, že by můj život byl nějak méněcenný. Pohádka o staré, nešťastné panně je legenda."

Wenn, červen 2001

giphy 2 c3d9e


 

Jennifer Lawrence "Nejsem smutná, že jsem sama. Nesnažím se být ve vztahu proto, že mi něco chybí, že potřebuji vyplnit prázdné místo. Necítím se citově vyprahlá nebo neuplná. Od čeho je tu můj táta?"

TimesTalks, prosinec 2015

giphy 4 86f29


 

Julie Delpy "Spousta žen se vrhá do vztahů, protože se bojí samoty, pak ale přicházejí kompromisy a ztráta vlastní identity. To není nic pro mě."

San Jose Mercury New, prosinec 1997

giphy 5 acee8

Gertrude Stein

"Lidi jsou všichni stejní. Když jsou sami, chtějí být s někým a když jsou s někým, chtějí být sami."
Paris France, 1940


 

Grace Jones "V životě jsem docílila toho, že si užívám single život. Nechci být ve vztahu jen proto, že se budu bát být sama. Miluji svoji vlastní společnost, nikdo vám stejně negarantuje, že život v páru a nalezení spřízněné duše vydrží celý život. Mám samu sebe ráda a umím se skvěle zabavit. Klíč ke šťastnému single životu je být si svým nejlepším přítelem. To je můj recept, o to jsem se celý život snažila. Lidi mě možná považují za blázna, ale já jsem šťastná. Je lepší najít si vlastní radostnou cestu, než být ve vztahu jen proto, abyste nebyli sami."

autobiografie I'll Never Write My Memoirs, září 2015

giphy 6 ba39c

Rashida Jones "Ano, měla jsem jako mladá pohádkouvou představu: princ, bílý kůň a to, že mě musí zachránit. A to je přece směšné! Zachránit před čím? Můj život je skvělý. To je právě ta podivná věc, která nám je kulturně a společensky vtloukána do hlavy. Žena může být spokojená jen jako manželka a jako matka. Trvalo mi nějakou dobu, než jsem si uvědomila, že nebýt vdaná a nemít děti je zcela v pořádku. Rozhodně kvůli tomu nejsem ztroskotanec."

The Guardian, únor 2014