Právě dnes v Paříži začíná velkolepá výstava k 70. narozenínám módního domu Dior.

Jedním si buďte naprosto jistí. To, co v pařížském Musée des arts decoratifs ode dneška do 7. ledna uvidíte, předčí veškeré vaše představy, touhy a módní sny. Nejlegendárnější z legendárních módních domů Dior tam slaví své sedmdesátiny výstavou s názvem Christian Dior, couturier du rêve a je to fashion party v tom největším stylu. Co jiného bychom také od pana Diora mohli čekat, že? 

Bohatá a komplexní výstava vás pozve na vskutku vzácnou a dlouhou návštěvu historií módního domu Dior - seznámíte se se samotným zakladatelem Christianem Diorem a poznáte i všechny jeho slavné následovníky – Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferrého, Johna Galliana, Rafa Simonse i současnou kreativní ředitelku Marii Grazii Chiuri.

Budete žasnout nad více než třemi sty modely haute couture, které vznikly od roku 1947 do současnosti, takže nejen módou, stylem a krásou, ale ani emocemi výstava rozhodně nešetří. 

Vedle této naprosto unikátní přehlídky šatů vysoké krejčoviny je velká pozornost věnována i práci všech dosavadních ateliérů i módním fotografiím "oblečených" v Dioru, nejrůznějším dokumentům spjatým s módním domem, včetně ilustrací, skic, reportážních fotek, dopisů a poznámek, módních doplňků - uvidíte spoustu klobouků, šperků, kabelek, bot a parfémových flakonů, tím si můžete být naprosto jistí. 

Módní kreace jsou v pařížské expozici propojeny s výběrem obrazů, nábytku a uměleckých objektů, a zdůrazňují tak velmi úzké vztahy mezi módou a všemi formami umění domu Dior.

Takže snad nyní máte dost pádný důvod pro návštěvu Paříže. Uvítá v ní vás sám Monsieur Dior. 

Abyste byli v úplném obraze, podívejte se do galerie a na samotnou výstavu Christian Dior, couturier du rêve trochu nahlédněte. Ať víte, na co se máte těšit.