REKLAMA
REKLAMA

EBL banner

3 božské účesy podle Martina Tyla

Nejen šaty, ale i vlasy dělají člověka. Pokud je však nechcete nosit stále na stejný způsob, nebo jen rozpuštěné, vyzkoušejte změnu. Kadeřník známých osobností Martin Tyl se s námi podělil nejen o triky, jak vlasy elegantně svázat, ale také jak a čím účes zafixovat nebo jaký vlasový doplněk do něj přidat. Vymyslel pro nás tři varianty účesů, které v ELLE Beauty Lounge v Karlových Varech předvedl na modelce Karolíně Mališové.

Mnoho žen se, co se týče účesů, zmůže pouze na nedbalý culík nebo drdol. Je tomu během filmového festivalu v Karlových Varech jinak?

Jsem opravdu rád, že tady na filmovém festivalu je ta hranice trošku posunutá. Ženy si tu dovolí mnohem víc než na klasickém večírku v Praze. Dělá to ten luxus a opulentnost, ale pozor, někdy i ten nedbalý culík nebo drdol může vypadat daleko líp než dvouhodinová práce kadeřníka. Vždy platí pravidlo, že když jsou šaty hodně elegantní, nedbalost účesu je na místě.

Jsou v nějakých zemích ženy v tomto ohledu vynalézavější a kreativnější?
Je to dané už velikostí té země, ale mezi ty top patří asi Itálie, Francie a Velká Británie. V Česku se ženy bojí, aby to už nebylo moc, aby nevyčnívaly.

Učíte vyrábět účesy i své klientky?

Myslím si, že to patří dokonce k jedné z povinností každého kadeřníka. Je sice hezké, když v salonu vytvoříme hezký střih, barvu a pak to dokonale vyfoukáme, ale když si vlasy klientka pak neumí upravit sama, tak je to k ničemu. Je to jen na jeden den. Reklama pro nás je, když vlasy vypadají skvěle po dobu celých šesti týdnů.

Jak moc musíme být šikovné, abychom si udělaly účes samy doma?

Nejvíce záleží na tom, jaké máte vlasy. To je základ. Jemné a řídké jsou komplikovanější, nebo třeba extrémně husté a krepaté, s těmi je to také těžší. Doporučuji klientkám, aby si někde v okolí svého bydliště „vytrénuje“ některého jiného kadeřníka, který jim vlasy pomůže jen třeba vyfoukat, a to klidně každý týden. Často je to ale jen o cviku. Ale pozor, nezačínejte experimentovat dvacet minut před odchodem z domu.

Jak udělat, aby nám účes vydržel celý den?
Správná fixace je naprosto žádoucí. Oblíbených laků mám hodně, ale opět, záleží na konkrétním typu vlasů. A také na složitosti účesu, jak je ta fixace žádoucí. Některé laky dělají i mokrý efekt, některé jsou lehčí. Kdybych ale měl říct jen jeden, tak je to rozhodně Mistify Me z řady Eimi od Welly, ten jsem si teď hodně oblíbil.

Tři stylingové vlasové produkty, bez kterých bychom se neměly obejít?

Ženě by doma nemělo chybět tužidlo. Skvělý je fixační sprej pro lesk a hebkost vlasů Perfect Setting od Welly, se kterým je velmi jednoduchá aplikace a skvěle se zpracovává do vlasů. Jak je navíc v rozprašovači, můžete s ním účes refreshnout kdykoliv během dne. Dále je samozřejmostí lak. Doporučuji spíš lehčí, třeba Wella Eimi Stay Essential.To je snad ten nejlehčí, se kterým jsem se kdy setkal. A ten třetí produkt? Velmi populární jsou teď pudry ve spreji, takže zmíním Wella Professionals Eimi Dry Me.

Teď letí nejrůznější vlasové doplňky, sponečky a výrazné gumičky. Pokud bych si na léto měla koupit jeden, jaký by to byl?

Klasická velká lupací spona z devadesátek. Čím větší, tím lepší. Celý týden nedám na tyhle vlasové doplňky dopustit. Půjčila nám je do ELLE Beauty Lounge Tereza Bílá, která je ručně vyrábí a musím uznat, že je to opravdu největší trend sezony. Do účesů se taky hodí perfektně.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA