Musíte si přečíst

A Garden Eden Historie botanických ilustrací sahá hluboko do minulosti a skoro šestisetstránková publikace je výběrem těch nejzajímavějších, érou byzantské říše počínaje a 20. stoletím konče. Nové barevné reprodukce vás dozajista přesvědčí o tom, že žijeme v nefalšovaném pozemském ráji.

Nomad Deluxe Chuť opustit na chvíli všední život a vydat se na nekonečné putování světem měl někdy asi každý. Nomádství si zkrátka neseme kdesi hluboko v sobě. Uznávaný autor cestopisů Herbert Ypma nabízí nejen inspiraci pro soudobé tuláky, ale také řadu informací, praktických rad a mnoho osobních zážitků z míst, která okamžitě budete chtít navštívit. To vše podtrženo jeho mistrně zhotovenými fotografiemi.

Havana Německý fotograf Bernhard Hartmann zachytil detailním pohledem hlavní město ostrova svobody v době, kdy stále čeká na nové nadechnutí a dost možná zažívá poslední měsíce ve stavu zvláštní omšelé krásy. Ulice, kavárny, boxerské tělocvičny i dvory kdysi zřejmě honosných domů hovoří samy za sebe.

This Brutal World Brutalistní architektura představuje ve 20. století jeden z nejvýraznějších stylů, které ovlivnily podobu měst. Tvůrci jako Le Corbusier, Mies van der Rohe, Frank Lloyd Wright, Louis Kahn, Paul Rudolph nebo Marcel Breuer vstoupili do veřejného prostoru razantním a syrovým způsobem. Více než tři sta snímků dokazuje, že jejich stavbám nechybí svébytná poetika.

Cudlín Zatím nejobsáhlejší monografie jednoho z nejuznávanějších žijících dokumentárních fotografů v Česku Karla Cudlína přináší snímky z let 1976 až 2016. Normalizace, život Romů, Podkarpatská Rus, ale také Izrael a Pásmo Gazy. Fotografie navíc doplňuje rozhovor s autorem a úvodní studií kurátora Luďka Lukuvky.

Scandinavia Dreaming Uměřený, sofistikovaný a vysoce elegantní způsob, jakým si své domovy zvykli zařizovat Skandinávci, se stal jedním ze silných estetických proudů uplynulých dekád. Kniha není pouze přehlídkou nejzajímavějších interiérů a produktů, které je krášlí. Je také zamyšlením nad tím, kolik různých a často i nečekaných podob skandinávský styl nabývá.

Kde domov můj Výsledek intenzivní čtyřleté práce čerstvě sedmdesátiletého nestora české fotografie Jindřicha Štreita je knihou-objektem. Série fotografií lidí bez domova má podobu kartonové krabice převázané motouzem – vychází tak z materiálů, kteří jeho protagonisté znají až příliš dobře. Celý náklad publikace Kde domov můj je autorem osobně podepsaný a očíslovaný.

Eight Four Rooms Osmdesát čtyři velmi pečlivě vybraných a prověřených butikových hotelů rozesetých po celém světě. Jedinečná místa, která jsou vždy na hony vzdálená hordám turistů. Kniha nabízí i velmi konkrétní doporučení, pokud jde o pokoje a apartmá v jednotlivých hotelech, a navíc přidává i tipy na restaurace a bary.

REKLAMA