Letní drink 2017? Slushie!

Představte si chuť čerstvého ovoce a dobrého vína, která je navíc umocněná tím nejledovějším pojetím. Tak to je slushie. Neboli ledová tříšť ve verzi pro dospělé. Drink servírovaný ve vysoké skleničce vypadá cool a navíc ho docela snadno připravíte sami. Začněte trénovat na letní party nebo na piknik, kde s tímto nápojem dostanete úplně každého. Zábavné na něm je, že příchuti můžete měnit a kombinovat podle vlastní fantazie a chuti, takže se vám ani vašim přátelům jen tak neomrzí. A vašemu Instagramu určitě také ne. Přinášíme vám tři inspirativní recepty na slushie.

1. S borůvkami

1/2 šálku mražených borůvek

1/2 šálku červeného vína 

1/2 lžičky hnědého cukru

5 kostek ledu

Cukr zamíchejte do vína a pak dejte spolu s ostatními ingerdiencemi do mixéru. Mixujte tak dlouho, dokud nevznikne hladká, kompaktní hmota. Polévkovou lžící rozdělte do dvou vinných nebo koňakových skleniček a ozdobte pár kuličkami borůvek.

2. Maracuja slushie

250 g čerstvých broskví

2 maracuji (plody mučenky)

250 ml bílého vína

1 lžička medu

1 lžíce čerstvé citronové šťávy

5 kostek ledu

Broskve vypeckujte, nakrájejte na kousky a dejte zmrazit. Maracuju rozpulte a lžičkou vyndejte oranžovou dužinu. Vložte do mixéru spolu s ostatními ingrediencemi a se zmraženou broskví. Mixujte, dokud nebudete mít tužší konzistenci. Rozdělte do dvou sklenic a hned podávejte. 

3. Růžové slushie

500 g vodního melounu 

čerstvá šťáva ze dvou citronů

2 lžíce hnědého cukru

750 ml růžového vína

lístky čerstvé máty

Meloun nakrájejte na malé kousky, zbavte jadýrek a nechte zmrazit. Cukr promíchejte s citronovou šťávou a pak nalijte do mixéru. Přidejte víno, mátové listy a zmražený meloun. Mixujte do krémové konzistence a pak rozdělte do vinných skleniček. Ozdobte čerstvou mátou.

 

EBC promo