Velký únorový horoskop: Jaká výzva čeká každé znamení?

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Vše má svůj počátek, střed a konec – taková je neměnná podstata života. Nekonečně mnoho cyklů, které nás posunují dál, abychom transformovali starou formu na novou. Vy se právě v takovém bodě nacházíte. Dokončili jste cyklus, a pokud se budete držet starého, nenaleznete v tom růst ani užitek. To se týká i mezilidských vztahů – ne nejvyšší čas uctít, co bylo, a pro příští dny najít novou podobu. Pokud jde o práci, nastává čas sklizně: plody uzrály, slavte a užívejte!

 • k zamyšlení:

Je-li víno na vinici příliš dlouho, znehodnotí se. Není ve vašem životě také nějaká opuštěná vinice, kde plody už jen hnijí a rozkládají se? Právě teď je nejlepší doba navštívit ji, uklidit, zkrátka dokončit to, co se mělo stát už dávno.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Žijeme-li v souladu se svým vnitřním nastavením, s pravidly morálky a kolektivní moudrostí lidstva, žije se nám dobře. Posunujeme se tempem, které jsme schopni zvládnout, je však zapotřebí zapojit všechny své smysly. Nacházíte se v období, kdy je potřeba více vnímat signály svého těla, všímat si jeho reakcí a dát prostor intuici a věnovat se pocitům. Naslouchejte svému vnitřnímu rádci, protože on jediný to s vámi myslí vždycky dobře.

 • k zamyšlení:

Také znáte situace, kdy se cítíte nešťastní nebo sami, přestože je kokem vás plno – třeba i veselých – lidí? Pátrejte po důvodu. Jaké je vaše vnitřní nastavení a jak moc souzní s nastavením těm, s nimiž trávíte svůj čas?

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Chladné období tradičně bývalo časem zklidnění a odpočinku. Zimní spánek má svůj význam pro zvířata, přeneseně a historicky také pro lidi. Teď ale nastává čas pomalu se probudit. Vyjděte ze své „jeskyně“ a zhluboka se nadechněte. Začněte si opět vychutnávat životodárné sluneční světlo a začněte se radovat. Zažehněte tvořivou energii, vzpomeňte si na své dřívější plány a přestaňte brát život tak vážně. Uleví se vám a možná právě v únoru nastartujete své dosud nejúspěšnější období.

 • k zamyšlení:

Abychom si uvědomili světlo, je třeba zažít tmu. Ta by však neměla trvat příliš dlouho, protože v životě je třeba rovnováha: součástí každého dne je světlo i tma, tedy čas určený k aktivitě a čas určený k odpočinku. V jaké fázi „dne“ se právě teď nacházíte vy? Nespíte už příliš dlouho?

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Ne vždycky je aktivita žádoucí. V životě mohou nastat situace, které vyžadují, abychom je nechali jen volně plynout. Čas mnohdy ukáže to, co jsme v daný okamžik neviděli, věci do sebe zapadnou a my následně pohledem do zpětného zrcátka pochopíme podstatu. Tlak a potřeba „něco dělat“ jsou někdy spíše brzdou než plynovým pedálem, což ve vašem případě platí právě teď. Zvolněte, nebo se úplně zastavte a vyčkejte na příhodnější dobu. Dozajista přijde.

 • k zamyšlení:

Plavat proti proudu je vždycky velmi obtížné. Vydáte spoustu energie, neposunete se však nikam. Cíl se ztrácí ve vlnách, co vás jen brzdí, nebo dokonce vracejí zpátky a vy se svému cíli nakonec spíš vzdalujete. Je vám taková situace povědomá?

Čínský horoskop 2023: Co přinese čínský Zajíc pro každé znamení?

elle.cz

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Žádný extrém není dobrý – to platí napříč obory. Protože pokud je na jedné straně něčeho příliš, jinde se zákonitě nedostává. Pokud si to dokážeme uvědomit a aplikovat do nejrůznějších životních situací, pomůže nám to najít – a především udržet – rovnováhu. Právě ta je vaším únorovým tématem. Abyste mohli v nadcházejícím období zasít semínka budoucího úspěchu, je nutné být v psychické i fyzické pohodě. Nezapomínejte na to.

 • k zamyšlení:

Jako není dne bez noci a správné bez nesprávného, nemůže být ani aktivity bez odpočinku. A ať děláme cokoli, unavená mysl a vyčerpané tělo nikdy nepodají požadovaný výkon. Dělat věci napůl, jen aby se neřeklo, nedává smysl a obvykle nepřinese nic než další frustraci. Znáte to taky?

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Síla mysli bývá často nedoceněná, přestože jde o věc známou a prověřenou. Každý pacient, který věří v uzdravení, má i při těžké nemoci větší šanci minimálně na zlepšení. A každého cíle dosáhneme snáz, věříme-li hluboce v jeho uskutečnění. Důležitou ingrediencí každého přání jsou pak emoce, které záměr posílí a lépe nasměrují. Zásadní však je, aby to, po čem toužíme, nezasahovalo do vůle a svobody druhého člověka. A právě svobodná vůle vaše i ostatních je téma, na které byste se v únoru měli soustředit.

 • k zamyšlení:

Někdy si něco přejeme tak moc, že svou umanutostí zasahujeme do svobody druhého člověka. Přízeň ani lásku si však vynutit nelze. Ty buď přijdou, anebo ne. Je vám to povědomé?

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Někdy máme v životě pocit, že věci ustrnuly a nikam se neposouvají, že dny jen „zbytečně jsou“ a my se nacházíme v podivném vakuu. Život si s námi ale jen tak nezahrává; snaží se ukázat, že směr, kterým jsme se rozhodli jít, není pro nás ten správný. A toto vynucené zastavení je jen důsledkem naší slepoty. Jistě už dřív jsme dostali řadu jemných signálů, že jsme na scestí. Zastavení se je i vaše únorové téma. Rozhlédněte se kolem sebe a buďte k sobě upřímní. Jste opravdu tam, kde si přejete být?

 • k zamyšlení

Všechno v životě má svůj význam. A přestože bychom někdy nejraději vyskočili z kůže, jak věci nejdou podle našich představ, stagnují a hroutí se, v konečném důsledku okolnostem později často poděkujeme. Možná jste i vy došli do bodu, který vám jasně ukazuje, že tudy cesta nevede.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Vztahy s druhými lidmi jsou často tím, co dává našim dnům energii; mohou být pohonem i brzdou, záleží na okolnostech. Jsme-li rozladění kvůli hádce s partnerem či kolegou, plyne náš čas v docela jiném rytmu, než když odcházíme nebo se vracíme potěšeni milým slovem či skutkem někoho blízkého. Únor vám právě toto téma přináší: je čas vyčistit vztahy kolem sebe, vyjasnit nevyjasněné a nabídnout druhou šanci tam, kde vám to dává smysl.

 • k zamyšlení:

Občas se zbytečně zatěžujeme domněnkami a v mysli vytváříme někdy až absurdní konstrukce. Od toho se pak odvíjí i naše chování. Následná pravda nám později umožní nahlédnout mnohdy i do zcela odlišné reality, než jsme mysleli, jenomže může být už pozdě. Proto – přestože se pravdy někdy bojíme - je lepší ptát se přímo, než se domnívat, nevědět a třeba něco hezkého pokazit.

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Vodnáře

elle.cz

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

V životě mohou nastat okamžiky, kdy nás úspěch druhého člověka zcela oslní. Nejsme pak schopni vidět sami sebe, svou krásu, schopnosti, sílu i moudrost. Naopak v pokřiveném zrcadle fascinace jinou osobou velmi zřetelně vidíme vlastní nedostatky a vše, co se nám s námi zdá být v nepořádku. V tomto okamžiku je dobré uvědomit si lichost svého uvažování. Únor vám takovou situaci nabídne, aby vyzkoušel, jak dokážete stát sami za sebou. Soustřeďte se na to, co umíte a co jste dokázali, ne naopak.

 • k zamyšlení:

Každý z nás už jistě v životě zažil okouzlení někým jiným. Obdivoval ho, dával za příklad a chtěl být jako on. Jenomže není všechno zlato, co se třpytí, a občas se ukáže, že se pod líbivým pozlátkem nachází spíš bída a faleš. Znáte to ze své zkušenosti také?

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Věci jsou přesně takové, jaké v daný okamžik mají být. Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem a je třeba zvážit, zda má smysl slepovat vázu, co se roztříštila na stovky malých kousků. Slepované zůstane slepovaným, a už nikdy nebude tak hladké jako kdysi. Únor vás do podobné situace – v přeneseném smyslu – postaví. A bude jen na vás, zda se rozhodnete dát rozbitému novou šanci a přijmete fakt, že už to nikdy nebude jako dřív, anebo situaci (o)pustíte.

 • k zamyšlení:

Oprava má smysl jenom tam, kde je reálná šance, že i s případným defektem má „věc“ potenciál uspokojivě fungovat. Není dobré zbytečně vyhazovat to, co stále může přinášet užitek a radost, na druhé straně však nemá smysl trvat na spravení toho, co se už spravit nedá…

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Člověk míní, život mění. To, že nás občas vede oklikou a zajistí, že věci nefungují tak, jak bychom si přáli, nám dává příležitost k růstu a dar pochopení. A někdy naopak získáme to, po čem toužíme, aby se později ukázalo, že jde o opak toho, v co jsme doufali. Tyto životní lekce se občas mohou jevit jako matoucí, přesto právě ony dávají hluboký smysl a posouvají nás dál. Nadcházející období po vás chce, abyste věnovali zvýšenou pozornost aktuálním životním zádrhelům a znovu si prošli zklamání. Zkuste se na ně však podívat z jiné perspektivy a ptejte se, co dobrého vám situace přinesla.

 • k zamyšlení

Často se necháváme zlákat třpytivým obalem, podlehneme touze, necháme se svést. I to k životu patří, protože bez zklamání nemůže být prozření. Nemá smysl donekonečna si vyčítat své selhání, pokud včas vystřízlivíme a dojdeme k poznání.

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Jsou lidé, kteří jako by se utápěli v minulosti. Neustále se do ní vracejí, ale nejsou schopni odlepit se a jít dál. Naopak jsou mezi námi tací, kteří za minulostí udělali tlustou čáru, jako by neexistovala, předstírají před druhými i sami před sebou, že žádnou minulost nemají. Ani jeden extrém není dobrý. Minulost je tady proto, abychom se z ní poučili, v přítomnosti neudělali tytéž chybné kroky a mohli si utvářet uspokojivou budoucnost. Téma vaší minulosti vypluje na povrch právě v únoru. Čeká vás drobná zkouška a konfrontace s tím, co se nazývá kostlivec ve skříni. Připravte se na to.

 • k zamyšlení

Popírání patří k lidskému životu stejně jako přetvářka a lež. Nejde o hezké záležitosti, přesto prohlubují naši realitu a barví ji do tmavších odstínů (i) proto, aby ty jasnější následně lépe vynikly. Zamyslete se nad tím, co ve svém životě popíráte a kvůli čemu jste ochotni zalhat. Co to o vás vypovídá?

REKLAMA