Přejít k hlavnímu obsahu

Zářijové novoluní: Můžete počít dítě i úspěšně investovat

Zářijové novoluní ovládne praktická Panna

Jako každé novoluní je i to zářijové originální a pro citlivé jedince v mnohém náročnější než jiné dny. Nastává 15. září v brzkých ranních hodinách, jeho vliv ovšem zaznamenáme už s mnohahodinovým předstihem a nějakou dobu po něm. Rodí se „nový“ Měsíc, je tu další počátek. S ním se ovšem pojí také ukončení všeho nefunkčního, co nám do života už nic nového ani užitečného nepřináší. Šance na vnitřní přeměnu a posun k jiné úrovni vnímání je vyšší než obvykle, nápady mohou být velmi originální a přínosné; jediná potíž spočívá v jejich usměrnění a jasném zacílení. V tom nám však dokáže pomoci právě praktická Panna, která zářijovému novu vládne.

Šesté znamení zvěrokruhu, Panna, vyniká analytickým myšlením a vysokou pracovní morálkou. K životu potřebuje především pořádek a k řešení většiny záležitostí metodický přístup. Cílem lidí, kteří se v zemském znamení Panny narodili, je dokonalost ve všem, co dělají, což je někdy může spíše brzdit a svazovat. Jejich puntičkářství bývá pověstné, Panny ovšem lpí na tom, aby byl výsledek jejich práce vždy perfektní; protože co opravdu těžce nesou, je kritika. Pannám nechybí ani výřečnost. Dokážou skvěle argumentovat a svou logikou kdekoho předčí. Mají vynikající organizační schopnosti, jsou šetrné a opatrné na peníze. Disponují schopností vnést i do naprostého chaosu alespoň kapku pořádku. Na sebe i své okolí mají vysoké požadavky a často vybírají tak dlouho, až přeberou. Zajímá je zdravý životní styl a obvykle velmi dbají na svůj jídelníček.

V podobném duchu se odehraje také 15. září 2023. Půjde o den s poněkud nenechavou energií. Můžete vnímat silnou potřebu udělat si ve věcech pořádek, ať doslova, nebo v přeneseném významu. Ke slovu se dostanou také emoce a přehodnocování priorit, nově nastavený žebříček hodnot i touha dát svému životu jasnější obrysy. Budete chtít plán a jistotu, že vaše kroky mají smysl. Prostoru pro snění během zářijového novoluní příliš nebude, a také ti, kteří se obvykle rádi vznášejí na růžovém obláčku, zůstanou tentokrát stát nohama pevně na zemi. Pocítit lze i vyšší sklon ke kritickému myšlení, což se v mnoha ohledech ukáže jako výhoda. Přesto se vyplatí zamyslet se nad mírou tolerance k druhým a nesnažit se za každou cenu hledat chyby i tam, kde nejsou. Strava by měla být během novoluní lehká, tím spíš, že Panna právě zažívání ovlivňuje.

Horoskop: Rození vůdci se ukrývají mezi čtyřmi znameními zvěrokruhu

elle.cz

15. září podle numerologie

Zářijové novoluní ovlivněné zemitou Pannou zčásti podpoří i číselné kombinace vzniklé numerologickým rozkladem dne. Velkým tématem bude zrod nového na všech možných úrovních. Den přeje početí dítěte, novým projektům, investicím i myšlenkám, které ovšem budou mít seriózní a praktický základ. Dopoledne bude po vzoru Panny vyžadovat především přesnost a viditelné výsledky, odpoledne bude rychlejší a odvážnější. Ani večer nepřinese velké zklidnění, budete ale citlivější a emočně labilnější.

0-6 hodin

Noční a brzké ranní hodiny jsou obvykle dobou, kdy naprostá většina z nás spí. Energie této noci však přeje milostným záležitostem a také početí dítěte. Je-li právě to vaše téma, nabízí se šance na úspěch. Ke slovu se mohou dostat také erotické sny a celkový neklid způsobený touhou po blízkosti a milování.

6-12 hodin

Dopoledne vás potrápí neklidnou energií a touhou po dokonalosti. Může vám chybět tolerance a to, co obvykle přehlížíte, tentokrát neprojde. Projeví se však i jistá zkostnatělost a neochota zkoušet a riskovat, což mocně podpoří i zemské znamení Panny. Dejte si také pozor, abyste některé věci zbytečně nedramatizovali.

12-18 hodin

Odpoledne nabere rychlejší spád. Budete odvážnější a to, nač jste si dopoledne ještě netroufali, můžete po obědě rozjet. Dojít může také na vztahy a dlouhodobě ne(vy)řešené záležitosti, které lze konečně vyčistit, přijmout i pochopit.

18-24 hodin

Večer a noc zklidnění rozhodně nepřinesou. Energie bude stále pulsující a neklidná ve snaze donutit vás k akci, ať jde o cokoli. Pozor si dejte na přílišnou emotivnost a citové vyděrače; manipulovat prostřednictvím emocí půjde snadněji než jindy. Podvečer a večer nabízí i skvělé šance dobře investovat. 

Zdroj: Autorský článek