Biohackerkou snadno a rychle: 5 tipů, jak se ve svém těle cítit skvěle

1. Poznejte svůj cyklus

Čím jako žena v biohackingu začít? Rozhodně seznámením se svojí cykličností. Sledovat svůj cyklus jde dnes již mnoha metodami i jejich kombinacemi. Využít můžete například Oura ring, aplikaci Natural Cycles, bazální teploměr nebo vlastní pozorování proměnlivosti vašeho chování či cervikálního hlenu v průběhu celého měsíce. 

Už teď můžete pro tyto účely založit ‘biohackerský deník’, který my tak rády používáme, a začít do něj pravidelně zapisovat všechna svá pozorování a měření.

Fit i bez posilovny: Snadné cviky pro ty, kteří mají zoufale málo času

elle.cz

2. Béčkem proti bolesti

Pokud jste někdy zažily nebo pravidelně zažíváte nepříjemné projevy premenstruačního syndromu, doporučujeme vám náš chytrý hack v podobě B komplexu. Vitamíny skupiny B účinkují lépe dohromady, my v Systers nedáme dopustit na značku Wild Nutrition, která do B komplexu přidává i vysoce ceněný a často deficientní vitamín B12.

B komplex vám může v období před menstruací pomoci s citlivými prsy, snížit záchvaty migrény, dlouhodobě zmírňovat symptomy u syndromu polycystických ovarií a obecně podpořit plodnost.

3. Plánujte podle cykličnosti

Pokud jste začaly s hackem číslo jedna, přicházíme se skvělou nadstavbou. Ve chvíli, kdy budete se svým cyklem lépe seznámené, můžete si podle něj moci lépe plánovat svoji práci, koníčky i pohybové aktivity. Velmi často totiž energetická folikulární fáze dovoluje intenzivnější zápřah v práci i ve vytrvalostních trénincích, luteální fáze vybízí k pomalejším pohybovým činnostem a nastavování pořádku v hlavě i ve věcech a menstruační zase intenzivně nabádá k hlubokému odpočinku a sebe-péči. 

Pokud se vám podaří životní rytmus nastavit podle vašeho cyklu, budete žasnout, o kolik víc můžete mít energie v každém novém cyklu. A tělo se vám rozhodně odvděčí!

4. V rytmu pravidelnosti

Aby vaše tělo spokojeně fungovalo, potřebuje rytmicky dostávat správné hormonální signály a vy je můžete řídit mnohem lépe, než jste si možná dosud myslely. Přinášíme proto tento jednoduchý hack: Nastavte svým hormonům rytmus pomocí pravidelnosti a světla a zkuste sladit čas, kdy pravidelně usínáte a vstáváte. Tělo v pravidelnosti získá jistotu a bude méně zmatené. Takto nastavenou pravidelnost dovedete k ještě k lepšímu výsledku respektováním rytmu světla a tmy. Zkuste každé ráno alespoň 5 minut vyjít na slunce a večer postupně snižovat intenzitu osvětlení a pozorovat západ slunce. 

5. Trávení s t(aj)emným ochráncem

Zaměřte zrak na své bříško. Když jíte, všímejte si opravdu jen jídla, pomalu žvýkejte a vychutnávejte každé sousto. Vaši střevní mikroflóru podpořte nejenom skladbou jídla (například zařazením fermentovaných potravin, dostatku ovoce a zeleniny či vývarů z kvalitního masa a kostí) ale třeba i preparátem Black Stuff, který pomůže živiny vstřebat, střevo vyčistit a snížit v něm zánět, nabrat novou energii, postavit vás do své síly a budovat vlastní odolnost. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA