Exkluzivně: Cate Blanchett básní o novém parfému od Armaniho

Sebevědomá. Krásná. Dokonalá. Nejnovější kampaň značky Armani Beauty je přesně taková. Stejně jako oscarová herečka Cate Blanchett, která je její hlavní hvězdou. V krátkém rozhovoru popsala ELLE, jak se jí nový parfém Armani Sì líbí a co ji čeká v blízké budoucnosti.

Jak vnímáte ženu, která ztělesňuje vůni Armani Sì?

Je to žena, kterou sama chci být. Dobrodružná, plná emocí, otevřená všem příležitostem, svůdná a spokojená sama se sebou.

Spolu s novým reklamním spotem vznikl i film Fleur Fortuné. Jaký je rozdíl mezi hraním v reklamě a ve filmu? 

Osobně nemám ráda označení „tvář parfému“. Svoji roli vnímám víc spirituálně… Spíš něco jako duch vůně. A proto jsem měla radost, že ho můžeme vyjádřit právě pomocí filmu, který je daleko méně statický než klasický reklamní spot. Ve filmu jsou emoce, radost, obavy, vzrušení, riziko, lehkost… A láska!

Co vás napadlo, když jste vůni ucítila poprvé? 

Domov. Vždycky byl voňavý, vždyť to byl dům plný žen. Levandule, frézie, vůně dřeva, moře… Vzpomínám si, že moje babička stále voněla po fialkách a maminka zase po citrusech.

Co se vám na vůni nejvíce líbí? 

Jak se umí nádherně rozvonět. Miluji vůně, které voní podle vaší osobnosti!

Kromě toho, že jste si zahrála v Armaniho filmu, co dalšího ještě chystáte? 

„Aktuálně mě můžete vidět Národním divadle v Londýně v představení When We Have Sufficiently Tortured Each Other režisérky Katie Mitchell. Jedná se o dílo věnované genderové politice – jde v něm o věčný boj o intimitu a rovnost. Není to každého šálek čaje, ale je to jistě provokativní představení.

Existuje nějaká postava, kterou byste si ráda zahrála, ale zatím vám ji nikdo nenabídl?

Mám ráda překvapení. Vždy mi jde o to spolupracovat s kvalitním týmem. Ale když nad tím přemýšlím, tak by mě asi bavilo zahrát si nějakou postavu, kterou bych nejméně očekávala.