3 TIPY, JAK SPÁLIT JEŠTĚ VÍC KALORIÍ

1. Přivstaňte si
Ve chvíli, kdy se definitivně rozhodnete cvičení přesunout do časných ranních hodin, sice budete proklínat vlastní budík, ale za vynaloženou energii a přemáhání se dočkáte patřičné odměny. Během cvičení po ránu tělo totiž spaluje daleko více kalorií než odpoledne nebo večer. Teď na jaře, kdy slunce vychází dřív, je navíc ideální doba vyzkoušet si to na vlastní kůži. Vstát ráno z postele za doprovodu prvních slunečních paprsků je mnohem mírumilovnější varianta oproti tomu, kdy je v zimě ráno úplná tma. Výzkumy navíc prokázaly, že lidé cvičící ráno zvládnou mnohem větší fyzickou zátěž a mají lepší výdrž oproti těm, kteří cvičí odpoledne nebo večer. Je to naprosto logické. Tělo je po probuzení odpočaté a nabité energií. Když se vám podaří dostat se do ranní fitness rutiny, máte vyhráno. 

2. Zrychlete 
Pokud jde o kardio, je jasné, že během spálíte mnohem víc kalorií než chůzí. Ještě větší množství spálíte, pokud během chůze nebo běhu budete chvílemi zrychlovat. Nejedná se tedy o zvýšení konzistentního tempa celého cvičení, ale o přidání sprintovacích intervalů. Díky této technice spálíte více kalorií. Je navíc prokázáno, že se rychleji zbavíte tuku v oblasti břicha. V pohybu pak myslete i na ruce. Když je necháte přirozeně pohupovat, tělo spálí ještě o 15 % více.

3. Posilujte během dne
Více svalů spálí více kalorií. Dokonalá přímá úměra. Čím více svalové hmoty budete mít, tím snaději budete hubout. S posilováním tak nečekejte jenom do fitka, a místo toho zkuste z posilovacích cvičení udělat součást každého dne. V práci můžete například během sezení zpevňovat zadeček zatínáním hýžďového svalstva, na nákupu zase můžete vyměnit líný vozík za košík, a posilovat tak paže a při pochůzkách po městě dát před eskalátory přednost schodišti. Možností na výběr existuje celá řada.