Co o vás prozradí, jak jíte?

Požitkář, odvážlivec, organizační talent... JAK jíte, o vás prozradí mnohem více než třeba to, CO jíte. To tvrdí expertka zabývající se kulturou stravování, Juliet A. Boghossian. Jaký typ jste vy? Najděte se v následujícím seznamu.

1. Když jíte pomalu...
Jste bezesporu požitkářka a fajnšmekr v jednom! Zatímco vaši přátelé, s nimiž jste byla na večeři, se již shánějí po účtu, vy teprve pomalu dojídáte hlavní chod a vychutnáváte si při tom každou vteřinu. Co to o vás prozrazuje? Například to, že věnujete dostatek času všem podstatným věcem ve vašem životě. V práci jste svědomitá a od ostatních se většinou nenecháte vyvést z míry. Vztahy si užíváte naplno a dokážete si vychutnat krásu okamžiku. Hádky s partnerem mívají grády, ale usmiřování jsou pak o to vášnivější.

2. Když jíte rychle...
Jste typ člověk, pro něhož je všechno, co v životě prožívá, soutěž a závod. Při jídle jste schopni polykat sotva rozkousaná sousta a se stejnou zběsilostí přistupujete i k práci. Pro vašeho šéfa jste miláček!
Plné nasazení a dodržování všech deadlinů je pro vás samozřejmostí. Jste rozený multi-tasker, před kolegy jste vždy deset kroků napřed a každý jste tak vytížená, že působíte, jako byste byla krok před totálním vyhořením. Potřeby vašeho partnera stavíte před ty vaše, protože potřebujete, aby všichni ve vašem okolí byli spokojení.

cara delevingne burger portrait c2929

3. Když máte na talíři dokonalý pořádek...
Jídlo máte na talíři přehledně uspořádané, jednotlivé složky a ingredience máte srovnané do úhledných kupiček, které nesmějí být za žádnou cenu promíchané! Vaše pořádkumilovnost a organizovanost se promítá i do vašeho pracovního a osobního života. Stůl v kanceláři máte dokonale zorganizovaný, doma míváte vždy uklizeno, nikdy nic nehledáte. Jste trochu pořádkumilovný fanatik, ale zároveň člověk s dobrým organizačním talentem. Jste opatrná a obezřetná. Nepouštíte se do úkolů, které jsou riskantní a mohly by jakkoli narušit váš dokonalý a přehledný život.

4. Když ráda experimentujete...
Objednáváte si s oblibou taková jídla, která často na talíři působí jako nedefinovatelný mix a vy pak udiveně zíráte, co jste si vlastně objednala? Velmi pravděpodobně jste různým experimentům otevřená i i nejen u stolu, ale i v dalších sférách života. Jste rozená Amazonka, pro kteropu je typická odvaha a síla osobnosti. Jste zodpovědná v práci i v soukromí, máte vyvážené vztahy se svým partnerem i s kamarádkami.

5. Když je vás při jídle slyšet...
Při jídle vás nelze přeslechnout. Třeba v Číně je normální, když si u stolu pochutnáváte nahlas. Ale když budete v našich evropských poměrech při jídle srkat a mlaskat, nikdo to nejspíš neocení jako projev gurmánství, spíše tím vaše spolustolovníky přivedete k šílenství. Na druhé straně je to znak vaší svobodomyslnosti. Jste člověk, kterému je za každých okolností jedno, co si o vás ostatní myslí. Děláte vždy to, co vám přijde na mysl, a když na to přijde, umíte vašeho partnera zasáhnout přesně doprostřed čela.

miranda kerr food 02448

6. Když jíte organizovaně...
Organizovaní jedlíci? Ano, existují. Patříte mezi ně, pokud jíte na talíři postupně jednu složku jídla za druhou. Nejlépe ve směru hodinových ručiček. Vypovídá to o vás, že jste velmi orientovaná na detaily. Něž něco uděláte, důkladně to promyslíte. Spontánnost? Tohle slovo neznáte. Napětí a stres? To se vás nemůže týkat. Při práci vyžadujete přesnost a nesnášíte chyby. Ve vztazích vám často chybí trpělivost a flexibita.