Odkoukáno od mužů: Bílkoviny = štíhlá postava

Pokud si zvyknete proteiny zařazovat do všech hlavních jídel, velmi rychle se to projeví nejen úbytkem váhy, ale budete mít i více energie a užívat si i další bonusy. Proteiny jsou pro nás životně důležité. Jsou základem pro tvorbu nových buněk a regeneraci těch poškozených. Kromě toho jsou zodpovědné za přeměnu tuků v těle, za tvorbu různých protilátek a nebo za ukládání látek, které mají v jistém množství zůstat v těle - např. železo. Když jde o hubnutí, bílkoviny nám pak pomáhají v tom, abychom neměli pocity hladu - udržuje totiž hladinu krevního cukru ve stejné rovině. Navíc máme díky nim více energie na sportování, tudíž hubnutí půjde snáze. V čem bílkoviny pomohou?

1. Nebudete mít hlad

Proteiny vás zasytí lépe a na delší dobu. Postarají se o to, že inzulín zůstane v konstantní hladině. Díky tomu nebudete mít hlad mezi hlavními jídly a měla byste v klidu vystačit se třemi  jídly denně. 

2. Zhubnete a budete mít vyrýsované svaly

Potraviny bohaté na bílkoviny obsahují velmi málo tuků. Dříve či později začne tedy tělo čerpat ze svých vlastních tukových zásob. Vedle toho jsou bílkoviny základem pro tvorbu svalové hmoty. Pokud budete jíst bílkoviny a zároveň sportovat, vaše tělo bude vypadat štíhlejší a svaly vyrýsovanější.

3. Únava zmizí

Díky dostatku bílkovin se můžete rozloučit s typickým výpadkem, ke kterému obvykle dochází kolem 16 hodiny, a při němž se člověk cítí, jako by ho někdo vypnul. Také ranní vstávání pro vás bude snadnější. Stane se tak i díky tomu, že umělé sacharidy ve vašem těle nahradí proteiny, balastní látky atd., které podporují vitalitu. 

4. Zbavíte se nadýmání

Látky, jako jsou proteiny a balastní látky, dokáže tělo mnohem lépe zpracovat než ty uměle zpracované nebo cukry. Při dostatku bílkovin se proto v žaludku při trávení vytváří méně plynů, břicho se nenadýmá a nedochází k nepříjemnému tlačení.

5. Proteiny podporují koncentraci a kreativitu

Vedlejší efekt dostatečného množství bílkovin: Pokud si zvykneme na stravu plnou bílkovin a zeleninové přílohy, podvědomě začneme z jídelníčku vytlačovat nezdravé cukry. Cukry patří k potravinám, které nám ve finále více energie vezmou, než aby ji dodaly. Kvůli přemíře cukrů jsme unavení a nekoncentrovaní. Bez nich se naopak cítíme více fit, soustředěnější a kreativnější. 

meat 6c35a

Potraviny bohaté na proteiny:

Divoký losos

Pstruh

Krůtí, kuřecí, telecí, hovězí a vepřové maso

Fazole, čočka

Tvrdé sýry, cottage

Šunka

Vejce