Tipy, jak nepřibrat v sedavém zaměstnání

Poslední studie ukazují, že přes 60 procent lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, trpí nadváhou. Důvod je jasný – nedostatečný pohyb. U sedavé práce většina lidí zpohodlní a po večerech či o víkendech pak nedohoní to, co přes pracovní dny prosedí. Proto jsme pro vás našli několik tipů, se kterými si upravíte svoji váhu a už nebudete přibírat.

1. Vydatná snídaně
Bojíte se dopřát si k snídani i tučnější jídla? Pak děláte chybu. Je dokázáno, že ti, kteří si k snídani dají sytou snídani plnou proteinů, přibírají méně. Ideální volbou jsou míchaná vajíčka. Smíchejte tři vajíčkové bílky s jedním žloutkem, abyste zbytečně nedráždila hladinu cholesterolu v krvi.

2. Nezapomínejte na pravidelné svačinky
Vždy po třech až čtyřech hodinách zakousněte zdravou svačinu. Měla by obsahovat vitaminy a proteiny a vydat zhruba za 100 kalorií. Doporučujeme jablko nebo pár mrkví. Je to lepší než často přeslazené müsli tyčinky.

3. Při sezení si dělejte pauzy
Stačí opravdu málo. Pět minut na konci každé hodiny věnujte pohybu. Vynechte výtah, seběhněte po schodech před budovu a pak zase vyběhněte nahoru. Nebo si vezměte telefon a při vyřizování telefonátu choďte po místnosti. Můžete tak spálit přes 60 kalorií.

4. Nejezte u svého pracovního stolu
Studie ukázaly, že pokud obědváte u svého stolu, sníte toho podstatně víc. Jde o psychologický moment, kdy váš mozek ví, že máte hodně času, a proto neřekne žaludku dost. Oběd si proto odnášejte mimo svůj pracovní stůl. Je to jednoduchý trik, který se vyplatí.

5. Procvičujte si prsty
Pokud si ráda poklepáváte prsty, protahujete je nebo si s něčím v ruce pohráváte, pak můžete během jednoho dne spálit až 350 kalorií. Zní to až neuvěřitelně. Výborné jsou také antistresové míčky, kterými posilujete i svaly na rukou.

6. Neodkládejte večeři
Zlaté pravidlo zdravého stravování – nejíst pozdě večer. Pokud jsou přesčasy vaším denním chlebem, pak můžete přibírat i proto, že večeříte v nejhorší možnou dobu. Myslete na to a nezapomeňte si do práce objednat i večeři.