WORKOUT: Vytvarujte dokonalé křivky pomocí vlastní váhy

Nejrůznější posilovací stroje jsou rozhodně skvělými pomocníky na cestě za perfektní postavou. Tím úplně nejdokonalejším je ale vaše tělo. Když při cvičení budete používat pouze vlastní tělesnou hmotnost, zapojíte mnohem více svalů najednou, což maximalizuje spalování kalorií. Dejte si do těla a zkuste speciální sestavu cviků, která v sobě kombinuje prvky capoeiry, wrestlingu nebo break dance.

Jak to funguje?
Celý set cvičte dvakrát týdně. Jednotlivé cviky provádějte vždy 40 sekund a následně 20 sekund odpočívejte. Celou sestavu zacvičte vždy dvakrát za sebou.

1. cvik
A: Postavte se na všechny čtyři tak, aby zápěstí bylo v úrovni pod rameny a kolena v úrovni hýždí. 
1
B: Levou nohu natáhněte pod tělem a zároveň s ní zvedejte pravou paži směrem k hrudníku. Vraťte se do výchozí pozice a pokračujte druhou stranou.
11

2. cvik
A: Postavte se nohama na šíři pánve, kolena nechte povolená. Udělejte co nejdelší krok vpravo dopředu a zapružte v kolenou. Pravou ruku položte vedle pravé nohy a levou přitáhněte k hrudníku s dlaní směřující vpřed. Následně se postavte do základní pozice a pokračujte úkrokem levé nohy.

2

3. cvik
A: Postavte se nohama na šíři ramen. Nohy pokrčte v kolenou, přidřepněte si. Ruce ohněte v loktech podél těla s dlaněmi směřujícími proti sobě.
3
B: Položte ruce před sebe na zem a nohama skočte dozadu co nejdál od sebe a prohněte se v zádech tak, aby se boky dostaly co nejblíž k podlaze. Postavte se zpátky do základní pozice a opakujte.
33

4. cvik
A: Postavte se nohama na šíři ramen. Přidřepněte si, ruce nechte spuštěné podél těla s dlaněmi směřujícími proti
sobě.
4
B: Vyskočte do vzduchu s nohama co nejdál od sebe. Při výskoku tleskněte rukama nad hlavou.
44

5. cvik
A: Klekněte si, kolena jsou v rovině s boky. Ruce nechte spuštěné podél těla, dlaněmi se dotýkejte stehen.
5
B: Posaďte se na nohy a v pase se vytáhněte co nejvíc dopředu tak, aby se čelo dotýkalo země. Ruce jsou natažené dozadu s dlaněmi směřujícími vzhůru. Pomalu se vraťte do startovní pozice.
55