Jsme součástí něčeho krásného. SEPHORA představuje svou novou vizi

Jak vznikl hlavní claim kampaně? Jaké je jeho hlavní poselství?

Claim We Belong to Something Beautiful, v překladu Jsme součástí něčeho krásného byl poprvé představen již roku 2019 v SEPHORA v Severní Americe, kde se stal něčím víc, než jen sloganem. Inspiroval nás k různým krokům, od vývoje našich prodejen až po rozšíření sortimentu. I když má každá kultura své jedinečné nuance, věříme, že inkluze je globální lidský koncept. Nyní si klademe za úkol zavázat se k této ambici po celém světě.

Jaká je hlavní myšlenka kampaně?

V této kampani jsme chtěli zdůraznit základní princip společnosti SEPHORA: krása vzkvétá z rozmanitosti a sebedůvěry. Sebevědomí a sebejistota, která pramení ze sounáležitosti s ostatními. Jako lídr máme zodpovědnost a výsadu nést toto poselství v co nejširší míře.

 

Jak aplikujete myšlenku kampaně v praxi?

Záleží nám na tom, aby se každý cítil v našich prodejnách vítaný a měl pocit, že patří do naší beauty komunity. Na našich prodejnách i v kancelářích najdete zaměstnance různých etnicit, orientací, genderové příslušnosti či různých náboženských vyznání. Inkluzivita se promítá i do naší produktové nabídky, kdy nabízíme širokou škálu výrobků, které uspokojí různé potřeby zákazníka. Angažujeme se také v různých projektech podporujících menšiny.

Na které z těchto projektů jste nejvíce pyšná?

Jsem pyšná na to, že budujeme pracovní prostředí, kde se můžou všichni cítit bezpečně a nebojí se autenticky projevit. Důkazem je například náš společný projekt s Elle, kde dostali prostor dva naši zaměstnanci, Jan Mec a Jan Kurka, kteří oba působí na drag scéně. Mezi akce větších rozměrů, kterých jsme partnery, patří festival Prague Pride, kterého jsem se minulý rok účastnila i osobně s rodinou. Jsem také hrdá na naše zapojení v Classes for Confidence, což je mezinárodní iniciativa společnosti SEPHORA. Jedná se o školení v malých skupinkách pomáhající ženám, pro které je obtížné si najít čas pro sebe. Během lekcí se učí, jak se o sebe dobře starat zevnitř i zvenku. My konkrétně spolupracujeme s organizací Rosa centrum pro ženy.

Afrodyta Baran