Top make-up trendy a novinky: Čemu na sklonku roku věnovat pozornost?

Zaznamenáváme posun v líčení směrem k projevování výrazného, odvážného sebe sama. Zatímco letní měsíce hlásaly přirozenost, viditelnou hydrataci a lesk, se změnou ročního období přichází do našich kosmetických taštiček experimenty s barvami, třpytem a liniemi. Make-up je především o zábavě. A nám nezbývá než si ji dopřát.

Monochromatický třpyt

Je to jednoduché. Na tvářích, lícních kostech, očích, a dokonce i na pokožce těla můžete rozehrát hru jemného třpytu. Stačí zvolený produkt masírovat prsty, štětcem nebo houbičkou, dokud nedosáhnete požadovaného efektu. V závislosti na zvolené barvě monochromu můžete svůj look ztmavit, abyste vytvořili bronzovější efekt, nebo zesvětlit, pro docílení rozzářené pleti. Například zimní novinka od CHANEL Duo Lumière svým průhledným gelovým složením, posetým zlatými a měděnými pigmenty, zvýrazňuje obočí, řasy a víčka jemným leskem dodává očím hloubku a zářivost. Na tvářích lehkého třpytu docílíte s rozjasňujícím pleťovým pudrem Éclat Lunaire, který tvaruje kontury obličeje a zvýrazňuje pleť jemným perleťovým leskem. Chcete-li monochromatický třpyt dopřát i svému tělu, sáhněte po jednom z tělových olejů CHANEL, parfemovaných po příznačných vůních domu, opatřených jemným třpytem.

CHANEL

Překvapivé rty

Po dvou letech zakrývání tváře rouškou nás při příznivé prognóze čeká první zimní sezóna odhalených rtů. Oživte proto své líčení překvapivými rty! Že fuchsiová a elektrizující oranžová jsou barvy patřící letním měsícům? Kdepak. Sáhněte po těch nejneobvyklejších rtěnkách, svěřte své rty nadčasové červené, přestaňte otálet s experimentováním s texturami. Klíčem k osvojení si tohoto trendu je udržet si pleť přirozeně hydratovanou, zářivou a lehkou, abyste v jejím kontrastu mohli předvést barvy a textury. Sáhnout můžete konkrétně například po Liquid Lipstick Vinyl od parfumérské značky Byredo. Taková rtěnka v překvapivém odstínu bude vypadat nejlépe spolu s jednoduchou oční linkou a prozářenou přirozenou pletí.

Hřejivé tóny

Teplá hnědá v zimě? A proč ne. Není jen výsadou opálené pleti. Tento odstín hnědé je základním stavebním kamenem líčení, které vypadá skutečně dobře na každém. A to díky různým podtónům a hloubkám odstínů, které může mít. Sáhnout proto můžete po jakékoliv paletce oscilující na paletě teplých hnědých stínů. Od matné po perleťovou a od měděné po jantarově zlatou, saténově bronzovou i matně hnědou, kombinujte, hrajte si a dopřejte si iluzi slunečních paprsků v nejchladnějších měsících v roce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hydratace a lesk

Že viditelně hydratovanou pleť můžeme mít nejen v létě ví nejen Hailey Bieber, která si, zdá se, na šťavnatou pleť vytvořila se svou značkou Rhode monopol. Ale pouze zdánlivě. Vy si totiž můžete požadovanou hydrataci vysloužit dobře zvolenou péčí o pleť a wow efekt lesklé pleti vytvořit jednoduše použitím multilíčidla či bezbarvého lesku na rty. Sáhněte například po Multifunkčním jemně duhovém lesku od (M)ANASI 7 a naneste jej na lícní kosti, horní část víčka a rty. Chcete-li jednoduše kdykoliv během dne dodat pleti trochu lesku, můžete tak učinit i za použití obyčejného pleťového oleje, který jemně vklepete na líce.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Uhrančivý pohled Sirény

Zčásti kočičí oči, zčásti kouřové. Trend výrazného zimního líčení vezme všechny vaše současné oblíbené způsoby večerního líčení a spojí je dohromady, aby vytvořil jeden look. Na rozdíl od ostrých linií požadovaných pro kočičí oko má tento look měkké, vybledlé zakončení, k jehož vytvoření nemusíte být make-up guru. Zatímco okraji očního víčka vévodí ostrá či lehce rozostřená linie, jeho horní část sousedící s obočím lehce zdobí rozptýlený stín. Výsledkem je look, který kombinuje to nejlepší z precizních linek a přirozeného líčení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zdroj: ELLE, L'Officiel, Who What Wear, Byrdie, archiv značek