REKLAMA

Jak si vybrat ty nejlepší štětce na make-up?

REKLAMA

 

Co se týče kosmetických výrobků, všichni toužíme po tom stejném: po dokonalém obličeji bez chyb a značky nabízejí milion způsobů, jak toho dosáhnout. Máme tu primery, krémy, pudry, spreje, řasenky, tvářenky, rozjasňovače, korektory... a také aplikátory, které se však stávají často jen okrajovým nákupem, ačkoliv jsou nezbytnou součástí make-up rutiny. Opravdu ale chcete utratit tisíce za nástroj, kterým nanesete pouze bronzer, jež vás právě stál stejně tolik? A všimne si někdo vůbec změny, když použijete beauty blender z drogerie? Ano i ne. Mezi opravdu kvalitními a lowendovými aplikátory jsou výrazné rozdíly, ale zda vám na těchto faktorech záleží, už je jen na vás...  

Více peněz, lepší štětiny 

Ačkoliv samozřejmě existují výjimky, většina levnějších značek používá u svých výrobků syntetické štětiny, aby snížily náklady. Tato umělá vlákna, často nylonová, taklonová či polyesterová mají své výhody i nevýhody, ale mnoho profesionálů dává stále přednost těm přírodním. Takové highend štětce se často vyrábí z chlupů sobolů, norků, veverek, lasic, koz nebo poníků... Pokud nemáte opravdu vysoký rozpočet nebo je vám z etických důvodů takový nástroj krásy (doslova) proti srsti, volte syntetiku. Ovšem místo toho, abyste vybírali podle osvědčených značek a nechali se zlákat marketingem, raději zkoumejte materiál a kvalitu štětin.  

Rozdíl v aplikaci 

Přírodní i syntetická vlákna absorbují i nanáší make-up odlišně kvůli své struktuře. Naturální štětiny se skládají ze tří částí: kutikuly, kůry a dřeně. Právě díky této stavbě do sebe dokáží dostat více prášku a také ho efektivněji uvolňují. To je důvod, proč jim dává přednost většina profesionálů. Na druhou stranu syntetická vlákna sedí lépe k tekutým recepturám jako jsou korektor či podkladová báze, u kterých množství nechcete přehnat... 

Laskavé k vaší tváři 

Když upgradujete syntetický štětec na ten z přírodních vláken, můžeme vás ujistit, že si jím první dny budete pouze hladit obličej. Je totiž až neuvěřitelně jemný. Navíc dlouhodobým používáním stále více měkne, na rozdíl od syntetiky, která má tendence spíš tuhnout. Pokud máte citlivou pokožku, která je náchylná k podráždění, měli byste zvážit vyšší investici ovšem pozor, zvířecí chlupy mohou zase vyvolávat alergie. Takže opět přijde na to, co vám vyhovuje více.  

Jednoduchá matematika 

Štětce z přírodních vláken mohou vyžadovat větší péči a údržbu - jako je pečlivé čištění či skladování. Ovšem pokud jste ochotni jim ji dopřát, vydrží celý život. Syntetické make-up nástroje se začínají rozpadat v podstatě od okamžiku, kdy je začnete používat. Jsou tedy zpočátku levnější variantou, ale slabší investicí.  

 

Notino Master Collection
Info ikona

 

Pořiďte si nyní roční předplatné ELLE a získejte navíc sadu štětců NOTINO MASTER COLLECTION (v hodnotě 1380 Kč) jen za 999 Kč. Nabídka platí do 9. března.

Objednávat můžete na naše webu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA