Péče o pleť v zimě? Známe ty nejlepší lokální značky olejíčků!

 

V zimě platí jasné pravidlo - čím je v produktu více oleje, tím lépe. Proč? Produkty na bázi vody v zimě pleť paradoxně spíše vysušují, olejíčky narozdíl vláhu v pleti uzamknou a vytvoří ochrannou bariéru, která slouží jako štít před nepříznivými vnějšími vlivy. Olejíčky doporučujeme aplikovat na vyčištěnou a lehce navlhčenou pleť. Ideálně vám poslouží přírodní květová voda bez alkoholu, tzv. hydrolát. Připravíte tak ideální pole působnosti pro vstřebání pleťového oleje. Pokud chcete vaší beauty rutinu obohatit o sérum, určitě ho použijte ještě předtím, než vmasírujete olejíček. Při hledání toho správného produktu se můžete řídit podle našeho průvodce, do kterého jsme zařadili naší oblíbenou pleťovou péči, která je přírodní, udržitelná, ale také krásná na pohled a ozdobí každou poličku v koupelně.

Mohlo by se vám líbit

CBD jako nejžhavější ingredience této zimy

Vítejte ve světě blahodárného CBD. Najdete ho v potravinových doplňcích i kosmetice. Jediné, čeho budete litovat je, že jste ho neobjevila dřív.
elle.cz

Onest

Česká minimalistická značka Onest se soustředí pouze na pár produktů, které jsou vymazlené do posledního detailu. Od jasného a přírodního složení, po skvostný, jednoduchý design. Produkty Onest vznikají v malých sériích a jejich výroba je pomyslnou ódou na české řemeslo. Hyaluronové sérum, suchý olej Squalane nebo pleťový olej Origin? Doporučujeme vše! Speciální slabost máme pro pleťovou masku Balanc, která pleť o pleť pečuje, čistí jí, ale zároveň nevysušuje, což během zimy velmi oceňujeme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Klara Rott

Vědecky ověřená přírodní kosmetika s poetickými názvy? To je značka Klara Rott. Obsah biologicky aktivních látek cílí na zlepšení stavu pleti a názvy produktů zase na vaší mysl - něha, lehkost, svěžest a klid. Zkuste vyměnit svůj čistící gel za mycí olej Lehkost od Klary Rott. Na své si přijde každý typ pleti. Výhodou mycího oleje je, že pleť zbytečně nevysušuje a nedráždí. Dvousložková séra, hydroláty nebo vyživující maska na rty jsou dalšími produkty, které nás od Klary Rott zaujaly a stojí i za vaší pozornost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Flowbase

Flowbase je nový lokální start-up. Stojí za ním dvě ženy Andrea a Anita - matka s dcerou, které se si daly za cíl bojovat proti nadměrnému používání vody v kosmetickém průmyslu tím, že na český trh uvádí unikátní švédskou značku olejíčků Booming Bob, která souzní s trendem clean beauty bez obsahu vody. Za to vám poděkuje životní prostředí i vaše pleť. Jejich portfolium se pomalu rozrůstá o další brandy, které jsou přírodní, etické a udržitelné. My takovým projektům moc fandíme!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

SMYSSLY

Další rodinná značka, kterou založily dvě generace a opět ženy. Matka s dcerou - Silvia a Cecília. (Ať žije #GirlPower!) Ohleduplná a funkční přírodní kosmetika s příznačným názvem SMYSSLY. S těmito produkty potěšíte hned více smyslů najednou. V jejich portfoliu najdete pleťová séra, masky, balzámy a krémy, ale i kolagenový nápoj a masážní pomůcky. Nás láká péče o oční okolí, kolagenový nápoj, ale nejvíce rozjasňující sérum se zlatem. Co vyzkoušíte vy?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jagaia

Ručně vyráběná kosmetika Jagaia. Každý produkt v sobě skrývá pozitivní afirmaci, která vás pohladí i na duši. Zaujaly nás pleťové oleje s ručně sbíranými květy a bylinami se zaměřením na aromaterapeutický zážitek a krystalické oleje, které v sobě snoubí blahodárný účinek olejů spolu s vibrací drahých kamenů. No není to nádhera? 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Yage Organics

Yage je kosmetika inspirovaná korejským rituálem krásy a vyrobená v České republice. Kompletní rituál obsahuje celkem 10 kroků ke zdravé a zářivé pleti. Rutina, která byla ověřená časem a podpořená biotechnologií. Nás nejvíce zaujal zimní balzám unikátní modré barvy, který chrání a pečuje o pleť před chladným počasím, ale i před nepohodlím způsobeným nošením roušky. Všechny produkty se vyrábí s ohledem na životní prostředí a krásu nás všech.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Když sluneční paprsky chybí aneb Proč je vitamín D game changer?

V posledních měsících se o něm mluví víc než kdy jindy. V souvislosti s pandemií koronaviru vědci totiž přišli na to, že je velmi žádanou prevencí před onemocněním Covid - 19, ale také stěžejním pilířem naší imunity. Jak to tedy je? Zde je několik argumentů, proč se s okamžitou platností zaměřit na vitamín D.
elle.cz