JE KRÁSA SYMETRICKÁ?

Už dlouhá léta se lidé s naprostou jistotou shodují na tom, že fyzicky symetrická tvář je krásnější v porovnání s obličejem s nepravidelnými rysy. Krása je jednoduše věda omezená do několika matematicých vzorců. Vypočítejte si správný objem pasu, váhu… Ale bude výsledek ideální?

Newyorský fotograf Alex John Beck si nebyl jistý a rozhodl se staré tvrzení o o kráse ukryté v symetrii prozkoumal novým a kreativním způsobem. Beckův projekt pojmenovaný “Both Sides Of” (Obě strany) se zaměřuje na to, jak by lidé vypadali, kdyby rysům tváře vládla přísná kalkulace.

symmetrical-faces-2

Autor si pro focení vybral několik modelek, jejichž snímky ve Photoshopu zrcadlově překlopil na levou a následně i pravou stranu a uveřejnil pouze je. Opravdovou tvář modelek v projektu nikdy neuvidíme, pouze matematicky dokonalou podobu.

elle-face-ZpRWi5-h

Nechtěl jsem, aby lidé donekonečna porovnávali rozdíly mezi originálem a symetrickým portrétem,” řekl Beck a vzápětí dodal, ”navíc ve chvíli, kdy můžeme zkoumat, jak jeden asymetrický obličej dá vzniknout dvoum symetrickým, mi původní portrét přijde prostě nudný,” vysvětlil fotograf. “Krása je více založená na charakteru, než na přesně umístěném datovém bodě,” dokončil.

EBC promo