José Lui­s Yuvé: Nejlepší doplněk? Make-up

Už samotné setkání byl zážitek. José je původem z Lantinské Ameriky a podle toho kolem sebe šíří i energii a dokonalou náladu. "Jak nejlépe začít den? Přeci sklenkou vychlazeného šampaňského," pronesl s úsměvem, když jsme ho dopoledne navštívili v pětihvězdičkovém apartmá hotelu na Malé Straně. A jednu nám ihned podal do ruky. "Jakto, že na sobě nemáte žádnou rtěnku! To ihned musíme napravit," všiml si a už bral do ruky svůj nejoblíbenější odstín - Rouge Auto­ma­tique č.144 Inso­lence od Guerlain. "Málo žen si výrazně maluje rty. Maximálně jednou za čas na večerní událost. Je to velká škoda. Make-up je pro ženu zbraň, není to maska. Je to nástroj, kterým můžete ovládat své okolí. A výrazně namalované rty jsou nejdůležitější element. Ráno, odpoledne, večer. Kdykoli," radí José. A my s ním můžeme jen souhlasit. Jak tedy volit odstíny?"Když chcete navodit romantickou atmosféru plnou ženské smyslnosti, zvolte růžovou. Pokud chcete být nebezpečná, vybarvěte rty červenou. A femme fatale? Tu z vás udělá oranžový odstín. Ten je i můj nejoblíbenější a momentálně jej považuji za trendy must-have do kosmetické taštičky každé ženy."

Guerlain-spring-2014-review-17_thumb_600x400

Podle čeho ale vybrat ten svůj? "Jen a jen podle nálady. Nezáleží na ničem jiném. Ale říkám vám rovnou - žena s nude rty je sice pěkně upravená, ale pro mě z ní nevyzařuje žádná osobnost. A to je velká škoda. Barevné rty dokáží říct víc, než slova."

Výrazná rtěnka je úžasný doplněk k jakémukoli outfitu. Ji ale musí dopňovat bezchybně upravená pleť. Proto nám José ihned doporučil novinku z řady Terracotta, make-up Jolie teint, který sjednotí a rozjasní pleť a navíc umocní přirozené opálení od slunce a to je v létě snad to nejdůležitější. "Každá žena by u sebe měla mít jen čtyři produky, víc nepotřebuje: make-up, bronzer z řady Terracotta, řasenku a rtěnku. A pak může jít a ovládnout svět!"


A kde je José Luis Yuvé nyní? Připravuje české i zahraniční stars na červený koberec na filmovém festivalu v Karlových Varech v ELLE Beauty Lounge. A zítra s ním jdeme na skleničku. Další tipy vám napíšeme hned, jak nám vyprchají bublinky z hlavy:-)

EBC promo