Krásné řasy

Odlíčení

Krokem číslo 1 je důkladné a šetrné odlíčení, které platí nejen pro celý obličej, ale právě i pro řasy. Píšeme šetrné, protože zde není namístě žádné hrubé drhnutí – opatrně přiložíme na řasy vatový tampon namočený v odličovacím prostředku (nejlépe v odličovacím mléce), necháme chvíli přitisknutý a pak lehce setřeme. V případě potřeby opakujeme. K odlíčení zejména citlivé pleti jsou vhodné například micerální vody, které pokožku vyživují a nenechávají ji nepříjemně mastnou.

Kvalitní péče

I řasy se dají podpořit různými způsoby. Například použitím řasenky s pečujícími prvky anebo různých sér, např. No1 LASH, které slibuje omlazení řasových cibulek, zvýšení růstu a pružnosti řas. Pokud používáte řasenku, se kterou nejste spokojená, možná můžete zkusit něco jiného – kleštičky! Stačí troška cviku, a za chvilku si bez nich líčení nedokážete představit. Nejlepšího efektu dosáhnete tehdy, pokud kleštičky přiložíte co nejblíže k linii řas a na pár vteřin je přivřete. V obchodech najdete kromě klasických kovových kleštiček například nahřívací, se kterými bude efekt výraznější a dlouhodobější. Pozor: Kleštičky používejte vždy na nenalíčené řasy!

4f4ec2c10f56b-large

Líčení

Aby řasy vypadaly co nejlépe, je samozřejmě nutné je bezchybně nalíčit. Jak? Řasenka by se měla nanášet pomalým tahem od oka ven. „Ideální je nanést dvě vrstvy,“ říká kosmetický odborník Miroslav Oplt, výrobce séra na řasy No1 LASH. Pokud se vám řasy slepí, nezoufejte a použijte kartáček na řasy. Soustřeďte se hlavně na horní řasy, ty na dolním víčku naličte opatrně, ať nevypadáte jako mrkací panenka. Nejlépe dolní řasy namalujete, když dáte kartáček na výšku a barvu nanášíte špičkou. Pokud se  na řasence začínají dělat žmolky, je čas se jí zbavit a pořídit si novou. Stejně tak byste ji měla z hygienických důvodů vyměnit po přibližně třech měsících používání. 

EBC promo