Sedm vychytávek pro delší řasy

Někdy jen řasenka nestačí. Když chcete opravdu dlouhé a silné řasy, zaměřte se na jejich růst. Je to stejné jako u vlasů. Čím více se o ně budete starat, tím lepších výsledků dosáhnete. Není to vůbec složité ani časově náročné. Stačí přidat o jeden krok navíc a brzo uvidíte výsledky.

Než vám prozradíme kosmetické vychytávky, které opravdu fungují, řekněme si pár dobrých tipů, jak se o řasy pořádně starat.

 1. Odličujte

  Když chodíte spát s řasenkou, nedivte se, že se to vašim očím i řasám brzo přestane líbit. Na noc se potřebujete zbavit veškerých líčidel, jinak se vám řasy mohou hodně rychle začít lámat.
 2. Hlavně jemně
  Při odstraňování řasenky buďte na své oči co nejjemnější. Pokud si váš odličovač s řasenkou neporadí a vy musíte oči hodně mnout až drhnout, raději co nejdříve sáhněte po jiném odličovači. Ideálně na olejové bázi, při čemž olej rozpustí řasenku a ta jde mnohem snadněji dolů. Nosíte-li kontaktní čočky nebo máte-li hodně citlivé oči, dvoufázový odličovač bude pro vás ideální. Je lehčí než odličovací olej a přitom toho umí taky hodně.
 3. Pozor na voděodolnou řasenku
  S výše uvedenými body souvisí i tento. Protože se voděodolná řasenka a linky hůř odličují a drží se řas opravdu pevně, máte-li problém s jejich růstem, raději se označení “waterproof” alespoň na nějakou dobu vyhněte.
 4. Extra výživa
  Řasy rostou stejně jako vlasy a nehty a na jaře jsou prostě přirozeně jemnější a křehčí. S tím si ale hravě poradí extra výživa v podobě báze, séra nebo výživné řasenky s látkami podporujícími růst řas. Používejte je pravidelně dvakrát denně (řasenku samozřejmě jen na den) a uvidíte, jak rychle vám začnou řasy zase růst. Budou delší, hutnější a pevnější.

Kosmetická redaktorka ELLE pro vás vybrala sedm kosmetických vychytávek, po kterých vám řasy zesílí a budou růst rychleji.


 

dior diorshow maximizer lash plumping serum 08a8e

Diorshow Maximizer, Dior, 970 Kč


 

Talika LIPOCILS EXPERT 1110 2a502

Lipocils Expert, Talika, 1110 Kč


 

vichy liftactiv serum 10 yeux 749 5fd81

Liftactiv Serum 10 Yeux & Cils, Vichy, 749 Kč


 

By Terry Mascara Terrybly 990 90f13

Řasenka Haute Croissance Terrybly, By Terry, 990 Kč


 

gosh Growth Serum 299 29644

Growth Serum, Gosh, 299 Kč


 

Artdeco Rasenky Lash Growth Activator 389 e352e

Lash Growth Activator, Artdeco, 389 Kč


 

Estee Lauder Lash Primer Plus 630 52e5e

Lash Primer Plus, Estée Lauder, 630 Kč