Jak voní podzim? Představujeme ty nejzajímavější parfémové novinky

Milovnice parfémů pozor, letošní podzim nepadá z nebe pouze barevné listí, ale také spousta voňavých novinek, jejichž flakonky a složení vás lákají k přivonění. A rozhodně vás nenechají chladné, což se dá tvrdit hned u jedné z největších novinek letošního roku – Coco Mademoiselle L'eau privée, která se oproti legendárnímu originálu dočkala intimnější a smyslnější verze plné orientálních i ovocných tónů. Milovat ji budete nejen na kůži a oblečení, ale také ve vlasech nebo na nočním prádle.

Vůně, stejně jako náš hlas, je něčím osobním a intimním. Novinka Voce Viva odMaison Valentino, jejíž ambsadorkou se stala Lady Gaga, oslavuje hlas každé ženy heslem Můj hlas. Má síla. Vůně se skládá z italského bergamotu, mandarinky, pomerančového květu, gardénie, mechu a vanilky.

Intense is the new black

Nové intenzivnější verze oblíbených vůní představily také značky Dior(J’adore Infinissime)Yves Saint Laurent (Libre Intense), Lancôme (Idôle L'Intense), Dolce & Gabbana (The Only One Intense) nebo Carolina Herrera (Good girl Suprême). Jejich tvůrci zkrátka vědí, že je potřeba na podzim přitvrdit, aby náš voňavý obláček neodfouknul první chladný vánek.

Podzimní romantika

Pokud patříte mezi romantičky, které se rády voní něčím méně výrazným a květinovým a hledají ideální parfém na denní nošení, nejspíše si zamilujete novinku od Elie Saab Le Parfum Essentiel plnou madarinek a gardénie. Jistě vás také oslní ovocné tóny hrušky a malinové šťavy, které se prolínají s omamně romantickým srdcem z vonokvětky a průzračné magnólie, což je případ novinky od Salvatore Ferragamo – Amo Ferragamo per Lei.

Hlavně originálně

Často se vás někdo ptá na to, čím voníte, protože váš parfém není tolik běžný? Pak pravděpodobně spadáte do kategorie lidí, kterým nevadí vystoupit z davu a často vyhledávají vůně, jež necítí všude kolem sebe. Co takhle pudrový kosatec ve spojení se zelenými tóny cypřiše? V parfému Iris Malikhan značky Maison Crivelli najdete kromě těchto vzácných parfumérských složek také sladkou vanilku nebo živočišnou ambru. Pánové jistě ocení i unisexovou vůni Cuir-Curcuma od značky Affinessence. V ní byla vůně kurkumy použita úplně poprvé a už teď tušíme, že nejspíše ne naposledy. Archivy otevírá Clive Christian a znovuoživuje staré kultovní vůně, kterým dává současný náboj. Hold jim vzdává nová kolekce Crown Collection a její první vůně Crab Apple Blossom. Šumivá, aromatická, jako drink, který popíjíte při zapadajícím slunci – taková je novinka Electro Limonade parfémářského domu L‘Orchestre Parfum.

Podzimní výběr parfémových novinek podle ELLE: