12 důvodů, proč je vana lepší než sprcha

Důvodů je hned několik. Tím, jak se všichni zajímáme nejen o pevná stehna, ale i čistou a klidnou hlavu, nabývá pravidelný relax na důležitosti. A nemusíte hned balit kufry a odjet na tři týdny na pustý ostrov. Klidovou zónu si můžete snadno a rychle udělat doma. Prostě zavřete dveře od koupelny, aby vás nikdo nerušil, zapalte svojí nejoblíbenější vonnou svíčku a užijte si dvacetiminutovku v teplé vodě.

Kromě toho, že si dokonale odpočinete, taky můžete zhubnout. Jak?

V horké vodě (40 stupňů) tělo pálí víc kalorií. Dobře, nezlepšíte si kardiovaskulární systém ani pevnost svalů jako při běhu, ale nicméně pár kalorií navíc spálíte. Horko rozšiřuje cévy, krev proudí rychleji, čímž organismus spaluje (skoro) na plné obrátky. Ještě více celému procesu pomůžete, když budete zhluboka dýchat.

Pozor jen v případě, že máte problémy s krevním tlakem a hodně citlivou, začervenalou pleť s rozšířenými žilkami. Tuto aktivitu si bohužel budete muset odepřít.

margot robbie bath a4505

Jak si udělat nejlepší vanu?

Zkombinujte ty nejlepší ingredience a vůně a zažijete ráj. Když si chcete opravdu odpočinout po dlouhém dni, sáhněte po uklidňujícím aroma růží. Naopak citrusové vůně vám dokonale restartují mozek a vy budete mít energii jet na maximum. Perfektní po ránu nebo večer, když se chystáte na party.

Ještě řešíte dilema, jestli si dát sprchu nebo vanu? Podívejte se do galerie, kde najdete hned 12 důvodů pro #bubblebath.

12 důvodů, proč je vana lepší než sprcha