Kartáčování zničí celulitidu a zpomalí stárnutí kůžeK masírování těla si můžete vybrat žínky a kartáče z nejrůznějších materiálů, záleží na tom, který vám vyhovuje. Obecně lze říct, že Jižané dávají z přírodních materiálů přednost sisalu, populární je i lufa. Severněji, například v Německu, je v kurzu konopí a len. Lze je dobře udržovat, prát v pračce i při vyšších teplotách, pak dobře vymáchat v teplé vodě a nakonec usušit venku nebo u topení.

Masáž nasucho

Pokud si chcete dát pořádně do těla, vydrhněte se po vzoru Japonců a Asiatů nasucho žínkou či kartáčem před sprchováním. Dynamický proces posílí vaše "čchi“ – životní sílu a energii. Pokožka se prokrví, zbaví se odumřelých buněk, oživí se lymfa a tělo se snáze zbaví toxických nečistot.

Počáteční nepříjemné škrábání a štípání stojí za to vydržet, povzbuzující účinek na sebe nenechá dlouho čekat. Pokožku masírujeme krouživými pohyby směrem k srdci. Na kartáč příliš netlačíme – pokožka by měla být narůžovělá, nesmí být odřená a rudá.

Zaměříme se na problémová místa – vnější stranu stehen, boky a zadeček, nekartáčujeme citlivé oblasti – vnitřní strany nohou a paží. Celý postup bychom měli provádět alespoň dvakrát denně 5 až 10 minut. Lepší než nic jsou i 2 minuty. Také při bolestech svalů nebo kloubů můžeme postižené místo promasírovat, aby se prokrvilo, a tím se zvýšil účinek léčebných prostředků.

Kartáče na celulitidu

Kartáče jsou také šikovnými pomocníky v boji proti celulitidě. Stimulují krevní oběh a pokožka pak vypadá zdravěji. Pro dosažení kýžených výsledků se doporučuje používat masážní kartáč ve spojení s formujícím přípravkem – gelem, olejem nebo krémem, který nanášíme na postižené partie bezprostředně po masáži.

Čistá kůže lépe a rychleji absorbuje účinné látky. Masírujeme krouživými pohyby pokožku stehen, boků a hýždí. Počítejte s tím, že domácí péče o pokožku je náročná – strávíte jí denně zhruba hodinu. Vytáhnete-li do boje proti celulitidě, nezapomínejte, že vzhled kůže jste částečně podědili a že to nepůjde bez zdravé stravy a pravidelného pohybu.

Probuďte svůj obličej

Obličej nemasírujeme nasucho, ale navlhčený, případně použijeme přípravek na čištění pleti. Jemnými krouživými pohyby postupujeme zezdola nahoru, zbavujeme pokožku nečistot a prokrvujeme ji. Důležité je to hlavně ráno, abychom odstranili všechny škodliviny vyloučené v noci. Můžeme k tomu použít i speciální malý kartáček na obličej z koňských žíní, opět na navlhčenou pleť nikoli nasucho.

Proč kartáčovat?
- Prokrvíte pokožku
- Kůže bude vypadat mladistvě a zdravě
- Odstraníte odumřelé buňky
- Povzbudíte lymfatický systém
- Zmírníte nadměrné ukládání tuku

Zdroj: doma.nova.cz

Čtěte dále na doma.nova.cz: Pět tipů, jak být na fotce k nakousnutí