Speciál proti stárnutí. Díl III.

40+
Tvář
Problém:
Zhruba od čtyřicátého roku se stárnutí kůže projevuje hrubšími vráskami a větším množstvím pigmentových skvrn. Pleť bývá většinou hrubší a sušší. Způsobuje to pokles aktivity hormonů, dochází k menší stimulaci kožních buňek. Pleť je povolená, rysy tváře se propadají, pokožka krku se zvrásňuje.

Plán:

Pleť potřebuje dodat výživu a zpevnit. Ochrana před sluncem je rozhodně největší prevence proti pigmentaci pokožky. Používejte krémy s ochranným faktorem. Vyplatí se vám investovat do hydratačních krémů, liftingových sér, očních krémů a krémů na ruce nebo rty. „V tomto věku doporučuji odstraňování vrásek pomocí botoxu a výplňových materiálů,” říká dermatoložka MUDr. Nina Koutná z kliniky GHC. „Přichází také čas na plastiku očních víček, face lift, plastiku břicha nebo modelaci povislých prsou,“ dodává dermatoložka (více informací najdete na www.ghc.cz).

Tělo
Problém:
Ke zvyšování váhy vede převážně kolísání estrogenu, stres a nestálý životní rytmus. Musíte si uvědomit, že nemůžete jíst stejně jako ve dvaceti nebo třiceti. Metabolismus a zažívání jsou pomalé, což často vede k otokům. Pokud vás bolí hlava, může za to nedostatek vitaminů a minerálů.

Plán:

Pravidelně cvičit a jíst. To je jediná správná cesta. Jezte hodně luštěnin, lněného semínka, sójového mléka, tofu a různých druhy zeleniny. Choďte pravidelně cvičit, nejméně třikrát týdně. Je to dobré pro kosti, předejdete ztrátě svalové hmoty a zároveň posílíte srdeční činnost. Používejte zpevňující krémy a gely.

Co potřebujete
Každý den přináší nové výzvy, ale i nové vrásky. Pomoc je ve vašich rukou.

1/ zpevnění poprsí Top, řada Bikini, Dior, 1820 Kč
2/ oční krém Age Expert Yeux, Yves Saint Laurent, 1950 Kč
3/ regenerační noční péče Anti-Age Perfection, řada Ultimate, Lancaster, 8320 Kč
4/ krém na ruce Absolue Mains, Lancôme, 1650 Kč
5/ šestitýdenní kÚra Skin Caviar Intensive Ampoule Treatment, La Prairie, 15 790 Kč

Procedury

RE-NUTRIV INTENSIVE LIFTING FACIAL TREATMENT
Co to je? Intenzivní vypínací ošetření obličeje. Zahrnuje: povrchové čištění, jemnou bylinnou páru, peeling, masáž pomocí vypínací ampule a vibračních elektrod, masáž obličeje, krku, dekoltu, trapézu, rukou a zad, hloubkové čištění, masku na obličej a krk, regeneraci, výživu a lehké nalíčení.
Jak dlouho trvá? 60 minut
Kolik stojí? 1080 Kč
Kde? kosmetický salon Estée Lauder, Železná 18, Praha 1, tel. 224 232 023

CAVIAR BODY TREATMENT
Co to je? Kaviárové zpevňující ošetření spojené s energizující tělovou masáží. Zahrnuje očištění pokožky, peeling celého těla, sprchu s lufou a esenciálním olejem. Následuje celková masáž těla krémem a tělovou emulzí. Nakonec se aplikuje kaviárový tělový krém.
Výsledek? Pokožka je vláčná, zpevněná.
Jak dlouho trvá? 90 minut
Kolik stojí? 3490 Kč
Kde? www.laprairie.cz

Nemám účes, který mě dělá starší?
„Starší vás bude dělat trvalá nebo kratší účes přes uši, vyfoukaný hodně do obličeje,“ radí kadeřnice Petra Měchurová (L’Oréal). „Mladší budete vypadat s rovnými vlasy. Fajn jsou krátké vlasy s kratší ofinou. Pokud máte tmavé kruhy pod očima, bude vám slušet tmavší odstín vlasů, který kruhy jakoby ,vyzmizíkuje‘. Světlé vlasy v létě ještě víc zesvětlete, rozsvítí vás to. Čerstvě vyfénované vlasy vám zjemní rysy v obličeji.“

EBC promo