TÉMA ELLE: DEPILACE VOSKEM

Plavková sezóna je synonymem sametově hebké pokožky. Jak mít perfektně hladkou pokožku?

Proč ano?
Depilace voskem je v případě zbavování chloupků sázkou na jistotu. Výsledkem se můžete pyšnit 3 až 4 týdny. Navíc po jediné aplikaci jsou chloupky znatelně slabší a je jich o poznání méně. Abyste však dosáhli dokonalého výsledku, je třeba mít na paměti pravidlo 24 hodin. Stejně dlouhou dobu byste se měli krýt před slunečními paprsky, nechodit do solária nebo se koupat v bazénu. Jinak riskujete vznik pigmentových skvrn, vyrážek a podráždění. 

V salonu?
Pokud se raději svěříte do péče zkušených kosmetiček, velice dobře a důkladně vybírejte salon. Dejte na zkušenosti přátel, recenze na internetu nebo jednoduše vaše vlastní uvážení. Lepší je chvíli pátrat než riskovat nepříjemné komplikace.

Doma?
Zkusíte voskovou depilaci v pohodlí domova? Hrozí vám sice menší riziko infekce než v salonu, ale přesto je tu nebezpečí popálení či podráždění pokožky, v případě přílišného nahřátí vosku. Je třeba přesně dodržovat návod a postupy. 

Perfektní timing
Neplánujte depilaci týden před nebo během menstruace. V tomto období je vaše tělo nejcitlivější na bolest.

Bez bolesti
Pokud chcete voskovat malou oblast jakou jsou například třísla, obočí nebo podpaží, zvažte znecitlivění. Krátce před aplikací vosku dané místo pečlivě potírejte kostkou ledu, dokud nebude „umrtvené“. 

Revitalizace
Po samotné depilaci, je nejlepší možností zvolit zklidňující přípravky s aloe vera, které neobsahují alkohol. Díky správnépéči se vyhnete pozdějším projevům podráždění jako je zčervenání, pupínky nebo otoky. 

Necvičte
Pocení zvyšuje riziko šíření bakterií, proto se raději po depilaci vzdejte své lekce cvičení. Také nošení tvarujícího prádla či příliš upnutého oblečení není po proceduře vhodné. Může způsobit nepříjemné podráždění nebo akné. 

EBC promo